شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 10:00 منتشر شده در مورخ: 1398/07/15 شناسه خبر: 1527808
رئیس جامعه المصطفی خراسان رضوی:
امام حسین(ع) پایه‌گذار تمدن نوین اسلامی است/ در حرکت بین‌المللی اربعین وظایف شیعه باید شناخته شود
حجت‌الاسلام صالح با بیان اینکه اربعین قدرت‌نمایی جامعه اسلامی و مکتب اهل‌بیت(ع)است و نمایش عظیمی از ظرفیت جامعه اسلامی است گفت: شما به زیارت بزرگ مردی می‌روید که پایه‌گذار تمدن نوین اسلامی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از صبح توس؛ حجت‌الاسلام محمدرضا صالح، رئیس جامعه المصطفی خراسان رضوی شب گذشته در گردهمایی بزرگ ملل در اربعین که عصر امروز در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد،گفت: حرکت اربعین از منظر سیاسی و اجتماعی، قدرت‌نمایی جامعه اسلامی و پیروان مکتب اهل بیت(ع) است و نمایش عظیمی از ظرفیت بزرگ جهان اسلام را نشان می‌دهند.

وی افزود: یکی از مؤلفه‌های تمدن اسلامی، مؤلفه سیاست و بعد اجتماعی جهان اسلام است که جمعیت عظیم بیست میلیونی، ایجاد جبهه متحدی در برابر جریان الحاد و دین‌ستیزی در سطح جهان است.

رئیس جامعه المصطفی خراسان رضوی با بیان اینکه این جبهه متحد یکی از ابعاد بزرگ تشکیل تمدن نوین اسلامی است، اظهار کرد: مهم‌ترین زیرساخت برای تشکیل تمدن اسلامی نیروی مؤمن، انقلابی و جهادی است، تفاوت تمدن نوین اسلامی و تمدن غربی و وجه امتیاز تمدن اسلامی، بعد توحیدمحوری است.

وی افزود: افرادی که در این حرکت شرکت می‌کنند پیرو کسی هستند که نگاه توحیدی او موجب شروع کربلا شد و تا آخرین لحظه نام خدا بر زبان او بود، مؤلفه مهم تمدن نوین اسلامی محوریت نگاه توحیدی و الهی به جهان است.

صالح ضمن بیان اینکه حرکت امام حسین(ع) با اراده الهی و اطاعت و تمکین از خواست خدا همراه بود، تصریح کرد: باید در این حرکت بزرگ نگاه توحیدی را در خودتان تبلور دهید.

وی افزود: وقتی فرزند شش ماهه حضرت به شهادت می‌رسد حضرت می‌گوید این برای ما آسان است چون در مقابل چشم خداست، همه حرکت حضرت بر مبنای خواست الهی است.

رئیس جامعه المصطفی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: مؤلفه برجسته در تمدن نوین اسلامی برخاسته از عواطف پاک انسانی در مقابل فساد و ظلم به انسان‌ها است.

وی افزود: تمدن غربی، تمدنی است که ملت مظلوم را مورد هجوم قرار می‌دهند، ملت غرب هیچ کدام از این نقض حقوق بشر را نمی‌بیند، اما اسلام اینگونه نیست.

صالح با اشاره به اینکه آخرین بعد، بعد عبودیت است گفت: شما به زیارت بزرگ مردی می‌روید که پایه‌گذار تمدن نوین اسلامی است.

در حرکت بین‌المللی اربعین وظایف شیعه باید شناخته شود

حجت‌الاسلام سیدباقر هاشمی شاهرودی، رئیس بنیاد فقه و معارف اهل بیت(ع) در ادامه این همایش گفت: روحانیون و طلبه‌ها از زمانی که ملبس می‌شوند نگاه اهل بیت به آن‌ها تغییر می‌کند.

وی افزود: روحانیت رسالتی غیر از مردم دیگر دارد، خیلی از ما سطح عهده داری پایین‌تری از عوام داریم، ما لباس پیغمبر را پوشیده‌ایم و در جای اهل بیت نشسته‌ایم، باید محل رجوع مردم باشیم، سیره اهل بیت(ع) انسان را می‌سازد.

رئیس بنیاد فقه و معارف اهل بیت(ع) با اشاره به لزوم توجه به شیوه تربیت اهل بیت(ع) اظهار کرد: روش تربیتی اهل بیت(ع) باید بررسی شود و در اربعین که یک حرکت بین‌المللی شکل می‌گیرد و من شیعه باید بدانم چه کار کنم.

وی افزود: ما باید تحول به‌وجود بیاوریم، باید مشکلات تشیع را حل کنیم، صرف اینکه درس بخوانیم نمی‌شود، بعضی بار خودشان را نمی‌توانند بردارند، هر وقت ما در دنیا انگشت‌نما شدیم که چه الگوهای خوبی در زندگی داریم، آن موقع درست کار‌ کرده‌ایم.

رئیس بنیاد فقه و معارف اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه ما از درد مردم غافل شده‌ایم، خاطرنشان کرد: بالاخره چه کسی می‌خواهد تغییر ایجاد کند.

وی افزود: راه فراری به‌نام زهد پیدا کرده‌ایم، در صورتی که در دنیا از حضرت علی(ع) زاهدتر نداشتیم اما تلاش می‌کرد، ما هنوز در مسائل ابتدایی زندگی مانده‌ایم، این به‌خاطر تنبلی ماست، فقط فقه و اصول نیست، ما نسخه کلی برداشته‌ایم و برای همه تجویز می‌کنیم.

هاشمی شاهرودی متذکر شد: اگر من جانشین پیغمبر شدم و بر کرسی اهل بیت نشسته‌ام، باید بلد باشم چه بگویم، خودم و جامعه را بشناسم و قرار نیست بی‌تفاوت از این مسائل عبور کنیم.

رئیس بنیاد فقه و معارف اهل بیت(ع) عنوان کرد: انگلیسی‌ها به اذعان خودشان در ایران ۱۸ فرقه تأسیس کرده‌اند و این فرقه‌ها قطعا پیروانی داشتند، این‌ها درد است و تک تک ما مسئول هستیم.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1527808
ارسال نظر
نظرات