شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:50 منتشر شده در مورخ: 1398/07/15 شناسه خبر: 1527900
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم‌خانگی یزد:
لوازم‌خانگی در یزد ارزانتر از سایر استان های کشور/ آمارها قابل استناد نیستند
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم‌خانگی یزد گفت: شاید در برهه‌ای از زمان به دلیل کمبود یک برند خاص یا یک نوع از لوازم‌خانگی قیمت‌ها افزایش داشته بنابراین آمارها چندان قابل استناد نیستند و به‌طورکلی قیمت در بازار یزد نسبت به استان‌های دیگر نه‌تنها گران‌تر نیست بلکه ارزان‌تر نیز هست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدهادی قیامت در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با رد آمارهای مرکز آمار ایران مبنی بر گران‌تر بودن قیمت لوازم‌خانگی در یزد نسبت به سایر استان‌های کشور، گفت: از قدیم‌الایام قیمت اجناس در تمامی صنوف در یزد نسبت به سایر استان‌های دیگر کشور پایین‌تر بوده و این موضوع در خصوص لوازم‌خانگی نیز صدق می‌کند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم‌خانگی یزد افزود: باید دید آمارهای ارائه‌شده توسط مرکز آمار ایران بر چه اساس و معیار و در چه بازه‌ای از زمان جمع‌آوری‌شده شاید در برهه‌ای از زمان به دلیل کمبود یک برند خاص یا یک نوع از لوازم‌خانگی قیمت‌ها افزایش داشته بنابراین آمارها چندان قابل استناد نیستند و به‌طورکلی قیمت در بازار یزد نسبت به استان‌های دیگر نه‌تنها گران‌تر نیست بلکه ارزان‌تر نیز هست.

قیامت تصریح کرد: البته ممکن است در این حین چند نفردر بازار گران‌فروشی کرده باشند اما اینکه بگوییم قیمت در یزد نسبت به استان‌های دیگر بالاتر است حرف درستی نیست.

وی بابیان اینکه درحال حاضر قیمت لوازم‌خانگی داخلی در چند ماه اخیر ثابت بوده است اظهار داشت: قیمت لوازم‌خانگی تولید داخل باثبات بازار روی آرامش به خود دیده و تغییر نداشته است اما قیمت لوازم‌خانگی خارجی با توجه به اینکه به قیمت ارز وابسته است با کاهش همراه بوده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم‌خانگی یزد در خصوص وضعیت وجود برندهای مختلف در بازار لوازم‌خانگی یزد هم گفت: متأسفانه به دلیل تحریم قطعات برندهای ال‌جی و سامسونگ که در کشور مونتاژ می‌شدند و همچنین عدم اختصاص ارز دولتی برای واردات این دور برند به کشور درحال حاضر با کمبود این دو برند در کشور روبرو هستیم.

قیامت اضافه کرد: بر همین اساس این دو برند در خصوص تأمین قطعات و ارائه خدمات پس از فروش نیز دچار مشکلات زیادی هستند.

گفتنی است بر اساس آمار اعلام‌شده از سوی مرکز آمار ایران  قیمت لوازم‌خانگی در شهریور ۹۸ نسبت به شهریور ۹۷ در استان یزد ۸۳ درصد افزایش داشته که این نسبت در کشور ۵۷ درصد بوده است.

انتهای پیام/

 

 

http://dana.ir/1527900
ارسال نظر
نظرات