شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 10:36 منتشر شده در مورخ: 1398/07/16 شناسه خبر: 1528100
حجت‌الاسلام حسینی‌کیا مطرح کرد:
تأثیرات جدی طرح استیضاح ترامپ بر انتخابات 2020 آمریکا/ نارضایتی همگانی در بعد جهانی نتیجه یک جانبه‌گرایی ترامپ است
عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: جامعه جهانی اعم از نخبگان آمریکا و مردم کشورهای دیگر از عملکرد رئیس جمهور آمریکا ناراضی هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا در گفتگو با مرصاد درباره روند استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا اظهار داشت: آنچه در موضوع استیضاح ترامپ نکته کلیدی است عدم تک صدایی در آمریکا است.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: استیضاح ترامپ حاکی از وجود مخالفانی جدی علیه رییس جمهور آمریکا است که تا این مرحله پیش آمده اند؛ با این حال پیش بینی می شود چنین امری رخ ندهد.

حجت‌الاسلام حسینی کیا گفت: حتی اگر این استیضاح به سرانجام هم نرسد، مهم این است که برای کشورهای دنیا عملکرد یک جانبه‌گرایانه ترامپ روشن می شود و قطعا بر او نقدی جدی وارد است.

نماینده مردم سنقروکلیایی در مجلس با اشاره به مخالفت‌ها علیه رییس جمهور آمریکا بیان کرد: مخالفان ترامپ جدی و سرسخت هستند.

وی درباره اثرات استیضاح ترامپ بر انتخابات آینده ریاست جمهوری این کشور عنوان کرد: این امر قطعاً تاثیرگذار است به گونه‌ای که اگر استیضاح با موفقیت انجام و ترامپ برکنار شود، در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 اثراتی جدی خواهد داشت.

حجت‌الاسلام حسینی‌کیا افزود: مردم آمریکا با این اقدامات ترامپ طی مدت ریاست جمهوری او به خوبی دریافتند که وی تنها به دنبال سودجویی ها و کارهای تجاری خود بوده و در حد و اندازه یک رئیس جمهور ظاهر نشده است.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه همچنین درباره علت استیضاح ترامپ تصریح کرد: علل استیضاح ترامپ فراوان است از ناتوانی او در حل مساله ایران که قول آن را داده بود تا شکست سیاست های او در کشورهایی نظیر سوریه و عراق که سبب از دست رفتن اختیارات آمریکا در این کشورها شد.

وی گفت: همچنین موضوعات داخلی آمریکا شامل بدهی های دولت ترامپ، کسری بودجه، فشارهای اقتصادی و مالیاتی و... از جمله موضوعات جدی است که می تواند او را به چالش بکشاند.

حجت‌الاسلام حسینی‌کیا با تاکید بر اینکه نارضایتی از ترامپ جهانی است و تنها محدود به مردم کشور آمریکا نمی شود، افزود: این نارضایتی همگانی در بعد جهانی نتیجه یک جانبه گرایی ترامپ است در حالی که اگر او می توانست با دنیا تعامل داشته باشد برای آمریکا و ملل دیگر بهتر بود.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: ترامپ با اقدامات خود به دنبال استیلای آمریکا بود در حالی که تمام کشورهای دنیا هزینه های هنگفتی به خاطر اقدامات اشتباه ترامپ می پردازند، در نتیجه وی نه تنها استیلا نیافت بلکه مورد تنفر همگان قرار گرفت.

وی با اشاره به عدم رضایت جامعه نخبگان آمریکا از عملکرد رئیس جمهور آمریکا عنوان کرد: ترامپ بحران های داخلی و خارجی ایجاد کرده که علاوه بر مشکلات متعدد درونی سبب تنش در کشورهای روسیه، چین و حتی کشورهای اروپایی شده و این ها تنها بخشی از علت نارضایتی جامعه جهانی از ترامپ است.

وی درباره پیش بینی استیضاح ترامپ افزود: بر اساس تجربیات قبلی پیش بینی می شود استیضاح ترامپ انجام نشود که بخشی از علت آن راه‌‍اندازی بازی سیاسی و بخشی دیگر هم خریدن افرادی است که در استیضاح ترامپ نقش دارند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1528100
ارسال نظر
نظرات