شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 10:24 منتشر شده در مورخ: 1398/07/16 شناسه خبر: 1528116
نماینده جنبش فلسطینی حماس در لبنان در دیدار با مسئول روابط با فلسطین در جنبش حزب‌الله به مهم‌ترین تحولات فلسطین در برهه کنونی پرداخت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «احمد عبدالهادی» نماینده جنبش فلسطینی حماس در لبنان به همراه هیأت خود با «حسن حب‌الله» مسؤول روابط فلسطینی در جنبش حزب‌الله لبنان دیدار کرد.

بر اساس گزارش وبگاه «النشره»، عبدالهادی به هدف قرار دادن مسأله فلسطین با طروح آمریکایی موسوم به «معامله قرن» وخطرناک بودن مرحله‌ کنونی هشدار داد و تأکید کرد: وحدت ملت فلسطین و مقاومت جانانه آن تضمین‌های اصلی برای مقابله با این طرح است.
 
وی در ادامه به طرح پیشنهادی هشت گروه فلسطینی برای پایان اختلافات و تحقق آشتی اشاره کرد و گفت: حماس با این طرح بدون هیچ شرطی موافقت کرده زیرا اهمیت وحدت ملی را به ویژه در این شرایط درک می‌کند.
 
عبدالهادی سپس جنبش فتح را به موافقت با طرح مذکور و انتقال به مرحله جدید برای توافق بر سر راهبرد ملی واحد برای مقابله با چالش‌های کنونی فراخواند.
 
وی همچنین به قانون وزارت کار لبنان درباره کارگران غیرقانونی هم اشاره کرد و گفت، ایجاد گام‌های عملی برای تعدیل قانون کار و تعامل با فلسطینی‌ها بر این اساس که «آواره» هستند نه «خارجی» ضروری است و باید تمام حقوق انسانی و اجتماعی آوارگان فلسطینی محترم شمرده شود.
 
وزارت کار لبنان در تیرماه امسال پس از پایان مهلت یک ماهه، اقدامات خود برای روشن کردن تکلیف حدود 70 هزار کارگر غیرقانونی در این کشور را آغاز کرد اما این اقدامات با اعتراضات شدید طرف‌های فلسطینی روبه‌رو شد.
 
حب‌الله هم بر ایستادن حزب‌الله در کنار ملت فلسطین و مقاومت قهرمان آن و نیز حمایت از مطالبات آوارگان فلسطینی تأکید کرد و گفت، این جنبش برای نتایج عملی در این خصوص تلاش می‌کند.
 
دو طرف در در پایان بر ارتباط، هماهنگی و همکاری در سایه پروژه مقاومت علیه دشمن صهیونیستی و حامیان آن تأکید کردند.
 
منبع: فارس
http://dana.ir/1528116
ارسال نظر
نظرات