شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 13:38 منتشر شده در مورخ: 1398/07/16 شناسه خبر: 1528147
دبیر ستاد مردمی اربعین استان کرمان:
عبور بیش از ۲۰۰ هزار نفر زائر خارجی از کرمان جهت حضور در پیاده روی اربعین حسینی/ ظرفیت موکب ماهان هر وعده ۴ هزار نفر است
دبیر ستاد مردمی اربعین استان کرمان گفت: سال گذشته بیش از ۱۲۰ هزار زائر از استان کرمان عبور کردند، پیش بینی می شود امسال پذیرای بیش از ۲۰۰هزار زائر باشیم که از استان کرمان جهت تشرف به کربلا عبور می‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛حسن شیخ‌علی‌بابایی دبیر ستاد مردمی اربعین استان کرمان در گفتگو با راه آرمان؛ در رابطه با وضعیت موکب های مستقر در کرمان گفت: زائران اربعین حسینی که از پاکستان و افغانستان وارد ایران می شوند دو مسیر را برای رفتن به پیاده روی اربعین حسینی انتخاب می کنند.

وی ادامه داد: عده ای از سیستان و بلوچستان مسیر مشهد- قم و در نهایت مرز مهران و تعدادی مسیر کرمان- فارس- خوزستان و مرز شلمچه را انتخاب می کنند.

شیخ‌علی بابایی عنوان داشت: اوج حضور زائران از پاکستان و افغانستان به کرمان را ۴ الی ۵ روز مانده به اربعین یعنی ازتاریخ بیست مهر به بعد است.

وی همچنین ابراز داشت: سال گذشته بیش از ۱۲۰ هزار زائر از استان کرمان عبور کردند، پیش بینی می شود امسال پذیرای بیش از ۲۰۰هزار زائر باشیم که از استان کرمان جهت تشرف به کربلا عبور می کنند.

دبیر ستاد مردمی اربعین استان کرمان در خصوص موکب ماهان گفت: با پیگیری ها و توجه ویژه امام جمعه ماهان حجت‌الاسلام محمد محمدزاده و سایر مسئولین نسبت به موکب مردمی ماهان؛ مشکل سرویس بهداشتی نسبت به گذشته  بهتر گردیده و تا کنون ۳۶ چشمه توالت فراهم شده است، همچنین تعداد چشمه های حمام نیز اضافه شده است.

وی با بیان این که ظرفیت موکب ماهان هر وعده چهار هزار نفر است، افزود: امسال امکانات خواب و اسکان موقت با کیفیت بیشتری ارائه می شود ضمن این که آشپزخانه نیز در نزدیکی موکب مستقر شده و آب مصرفی زائران از شهرک صنعتی علی آباد که دارای آب معدنی چاری است، به صورت لوله کشی تامین می شود.

شیخ علی بابایی گفت: درهر یک از موکب های نرماشیر، بم و ماهان دو روحانی پاکستانی جهت خواندن نماز جماعت و مسائل فرهنگی مستقر شده است اگر چه هنوز نتوانستیم آشپز پاکستانی بکارگیری کنیم اما با توجه به تجربه آشپزهای ایرانی در سال های گذشته، اکنون غذاها متناسب با ذائقه زائران پاکستانی طبخ می شود ضمن این که از کمک زائران نیز جهت طبخ غذا استفاده می شود.

دبیر ستاد مردمی اربعین استان کرمان در خصوص تعداد موکب های مستقر در کرمان و در عراق بیان داشت: ۱۲ ایستگاه صلواتی و موکب در مسیر زائران ایرانی و خارجی برپا شده است، در شهرهای  باغین ، فهرج، نرماشیر ایستگاه صلواتی و در شهرستان های بم، بروات، ماهان، سیرجان، انار، رفسنجان، فهرج، باغین، بردسیر موکب برپا شده است ضمن این که ۳۸ موکب در شهر کربلا، نجف و مسیر پیاده روی اربعین برپا شده است.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1528147
ارسال نظر
نظرات