شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 14:55 منتشر شده در مورخ: 1398/07/16 شناسه خبر: 1528256
هوای تهران همچنان در وضعیت سالم قرار دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کیفیت هوای تهران با شاخص 73 در وضعیت سالم قرار دارد. این رقم میانگین شاخص کیفیت هوا در 12 ساعت گذشته (با تاکید بیشتر بر روی سه ساعت آخر در شرایط جوی متغیر) برای میانگین کل ایستگاه‌ها‌ست.

 
در حال حاضر دمای تهران 25 درجه است که پیش‌بینی می‌شود کمینه دما در روز آینده 19 و بیشینه دما 28 درجه باشد.
 
همچنین پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آن است که  با رشد ناپایداری همراه با افزایش نسبی سرعت باد، شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم شده و شاهد بهبود کیفیت هوا در بعدازظهر روز جاری خواهیم بود. با این حال همزمان با اوج ترافیک شبانگاهی، غلظت ذرات معلق مجدداً افزایش پیدا کرده و پیش‌بینی می‌شود شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در اکثر مناطق پایتخت برقرار شود.
 
تداوم شرایط جوی نسبتاً آرام تا صبح روز چهارشنبه سبب می‌شود با آغاز تردد خودروها غلظت آلاینده‌ها افزایش پیدا کرده و شرایط نامطلوب در مناطق پرتردد برقرار شود. با افزایش ناگهانی سرعت باد در ظهر چهارشنبه از غلظت آلاینده‌ها کاسته شده، اگرچه با توجه به وزش باد از سمت غرب شهر تهران، احتمال گسیل گرد و خاک در مناطق مستعد وجود خواهد داشت.
 
در اواخر وقت چهارشنبه نیز به دلیل افزایش حجم ترافیک در برخی مناطق پرتردد، تجمع ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا دوراز انتظار نخواهد بود هرچند با توجه به شرایط مساعد جوی نسبت به روز قبل، از غلظت آلاینده‌ها تا حدودی کاسته خواهد شد.
http://dana.ir/1528256
ارسال نظر
نظرات