شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 19:43 منتشر شده در مورخ: 1398/07/16 شناسه خبر: 1528314
مدیر اتحادیه شرکتهای تعاونی روستایی گنبدکاووس:
ایجاد صنایع تبدیلی کشاورزی گلستان را متحول می کند
مدیر اتحادیه شرکتهای تعاونی روستایی شهرستان گنبدکاووس با اشاره به اینکه 80 درصد منطقه کشاورزی و زمین عامل تولید است ، گفت : با برنامه ریزی مناسب می توان از حجم بیکاری استان کم کرد منتهی باید صنایع تبدیلی را به استان بیاوریم .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما ؛ رشید خرمالی امروز در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد : بیش از 80 درصد پتانسیل منطقه کشاورزی است و در این زمینه گلستان می تواند خیلی مانور دهد .

خرمالی افزود : گنبد کاووس و استان گلستان مهد تولید گندم ، مرغ ، دام ، گوشت قرمز ، کلزا ، سویا و میوه جات است ولی هنوز نتوانسته ایم از خام فروشی به سمت استقرار صنایع تبدیلی در استان و ایجاد ارزش افزوده برویم.

وی با اشاره به اینکه 80 درصد منطقه کشاورزی و زمین عامل تولید است ، تصریح کرد : با برنامه ریزی مناسب می توان از حجم بیکاری استان کم کرد منتهی باید صنایع تبدیلی را به استان بیاوریم .

مدیر اتحادیه شرکتهای تعاونی روستایی شهرستان گنبدکاووس خاطرنشان کرد : کسی که خودش کشاورز زاده است و روی زمین کار کرده و درد کشاورز را می فهمد و اهل اندیشه و برنامه است قطعا می تواند به توسعه گلستان کمک کند.

خرمالی در ادامه گریزی هم به بحث مدیریت زد و افزود : وقتی که استان گلستان منطقه کشاورزی است بهتر است روی مباحث کشاورزی و انتخاب مدیری از جنس آن تمرکز کنیم و یا اینکه اگر منطقه ما گردشگری است باید اولویتهای استانی را به این سمت ببریم .

وی تاکید کرد : اینکه ما نتوانستیم در بحث صنعت پیشرفت کنیم و خیلی از کارخانه های ما خوابیده به این دلیل است که ما استان کشاورزی هستیم نه صنعتی لذا باید دنبال صنایعی باشیم که به حوزه کشاورزی ارتباط و برای مردم کاربردی اند .

خرمالی اضافه کرد : نمایندگان ما باید تفکر اقتصادی داشته باشند تا مشکلات معیشتی را حل کنند ، باید برنامه محور بوده و اولویتهای کاری را به لحظه تشخیص دهند ، آنها باید فناوری را بکار بگیرند تا بتوانند با نسل جدید ارتباط برقرار کرده و پاسخگوی نیازهای آنها باشند .

انتهای پیام /

 

http://dana.ir/1528314
ارسال نظر
نظرات