شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 20:15 منتشر شده در مورخ: 1398/07/16 شناسه خبر: 1528317
فرمانده انتظامی لرستان:
نقاط حادثه خیز در لرستان افزایش یافت
فرمانده انتظامی لرستان گفت: ۲۸۰ نقطه حادثه خیز در استان وجود داشت که پس از وقوع سیلاب فروردین ماه تعداد نقاط حادثه خیز استان افزایش یافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سفیرافلاک، سردار محمد مهدیان نسبت عصر امروز در مراسم افتتاح پاسگاه روستای شیروان اظهار داشت: یکی از عوامل مهم در تصادفات عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی است که متاسفانه در کشور پنج هزار و ۸۶۰ راکب موتور سوار به دلیل عدم استفاده از کلاه ایمنی، نداشتن گواهینامه و بی توجه به قوانین راهنمایی رانندگی جان خود را از دست داده اند.


وی افزود: این افراد بیشتر قشر جوان و فعال جامعه هستند که به دلیل عدم رعایت قوانین رانندگی جان باخته اند و سه درصد از جانباختگان تصادفات در کشور مربوط به استان لرستان است.


فرمانده انتظامی استان لرستان تصریح کرد: شش هزار دستگاه موتورسیکلت به دلیل عدم رعایت قوانین راهنمایی رانندگی، نداشتن کلاه ایمین و گواهینامه توقیف و روانه پارکینگ شده است.


وی با اشاره به اینکه تردد موتورسیکلت ها در دو خیابان از بروجرد رصد شده است بیان کرد: در این رصد که صورت گرفت متاسفانه ۱۴۷ موتورسیکلت بدون کلاه ایمنی در خیابانها تردد می کردند و از این تعداد ۲۴ راکب موتورسوار خلاف جهت خیابان در حال حرکت بودند که این عوامل در بروز تصادفات موثر است.


سردار اشتری اعمال قوانین راهنمایی رانندگی، فرهنگ سازی و مهندسی ترافیک را سه عامل مهم در کاهش تصادفات برشمرد و گفت: با این عوامل می توان در کاهش تصادفات نقش بسیار مهمی را ایفا کرد.


وی اظهار داشت: قبل از سیل امسال ۲۸۰ نقطه حادثه خیز در استان داشتیم که با سیل بهار امسال تعداد نقاط حادثه خیز استان افزایش یافته است.


فرمانده انتظامی لرستان با اشاره به اینکه تاکنون ۴۷ پروژه در استان افتتاح شده است گفت: هشت هزار متر فضا در نیروی انتظامی ایجاد شده و طی دو سال اخیر ۲۰ دستگاه خودوری نو به ناوگان نیرو انتظامی بروجرد اضافه شده است.


وی خاطرنشان کرد: برای روستاهای بروجرد دو پاسگاه نیاز بود که امروز یکی را در روستای شیروان افتتاح کردیم و کلانتری دیگری در جهان آباد احداث می شود و با توجه به اینکه فضای لازم ستاد نیروی انتظامی برای پلیس تخصصی در این شهرستان کم است در این راستا ۱۰ هزار متر زمین داریم و دنبال این هستیم که ستاد دیگری احداث کنیم و با توجه به اینکه بروجرد جز محورهای مواصلاتی است تلاش داریم تا در توسعه فضاهای انتظامی اقدامات بیشتری صورت گیرد.


سردار اشتری افزود: امروز دشمن با جنگ نرم و با ایجاد فضای مجازی به دنبال فضای ناپاک و عفت زدایی و غیرت زدایی است اما دشمن به جایی نخواهد رسید و در همه توطئه های خود با شکست همراه شده است.


وی بیان کرد: دشمن در حوزه مقاومت هم به جایی نرسیده چرا که سایه رهبری بر سر مسلمان است و همه نقشه های دشمنان نقش بر آب خواهد شد.

فرمانده انتظامی استان لرستان با اشاره به برخورد با بدحجابی تصریح کرد: در راستای امر به معروف و نهی از منکر پلیس همه توان خود را به کار گرفته و با بدحجابی برخورد می کند.

وی مبارزه با اعتباد و مواد مخدر را یکی از مطالبات مردمی برشمرد و گفت: یکی از مولفه های دشمن در جنگ نرم اعتیاد است که باید پیشگیری لازم در این راستا صورت گیرد و برخورد با مواد مخدر از مطالبات اصلی مردم از پلیس مبارزبه با مواد مخدر است.


سردار اشتری عنوان کرد: خانواده ها باید اوقات فراغت فرزندان خود را به خوبی با برنامه های سالم پر کنند که بهترین راه پایگاه های مقاومت بسیج است اما اگر اوقات فراغت کودکان و نوجوانان به خوبی پر نشود دشمن برای گمراه کردن فرزندان وارد عمل می شود و همه تلاش دشمن دور کردن جوانان و نوجوان از دین است.
انتهای پیام/

http://dana.ir/1528317
ارسال نظر
نظرات