شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 09:50 منتشر شده در مورخ: 1398/07/17 شناسه خبر: 1528370
هشدار بخشداری جرگلان به دهیاران؛
ساخت و سازهای غیرمجاز را اطلاع ندهید از حقوق خبری نیست
بخشدار جرگلان گفت: در صورتی که دهیاران از ساخت و ساز های غیرقانونی جلوگیری نکنند حقوقشان قطع خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پولاد نجاهی بخشدار جرگلان در گفتگو با خبرنگار عصراترک اظهار کرد: مقرر شده از تاریخ 15 مهر ماه سال جاری دهیارانی که در خصوص ساخت و ساز های غیر مجاز همکاری لازم را نداشته باشند و از ساخت سازهای غیر مجاز در داخل یا خارج از روستا جلوگیری نکنند حقوق آنها پرداخت نخواهد شد.

 

وی افزود: سالانه ساخت و ساز های زیادی در جرگلان صورت می گیرد که در اکثریت روستاهای این بخش هیچ نظارتی بر ساخت و سازها انجام نمی شود.

 

این مقام مسئول با اشاره به اینکه این ساخت و سازها غیر مجاز هستند،افزود: دهیاران روستاها موظف هستند این ساخت و ساز های غیر مجاز را به ادارات مربوطه گزارش دهند که متاسفانه تاکنون همکاری چندانی نداشته اند.

 

وی با بیان اینکه ساخت وسازهای غیر مجاز به دلیل نبود نظارت بر آنها جهت استاندارد سازی است، اظهار داشت: گاها این ساخت و سازها در زمین هایی انجام می شود که در آینده در مسیر طرح هادی قرار خواهد گرفت و اهالی روستا را مجبور به عقب نشینی می کند.

 

بخشدار جرگلان خاطر نشان کرد: اهالی روستاها قبل از شروع به ساخت وساز با دریافت مجوزهای لازم اقدام به ساخت و ساز داشته باشند تا نظارت های لازم به جهت استاندارد سازی نیز لحاظ شود.

 

نجاهی نظارت دهیاران ساخت و سازها با دریافت مجوز را علاوه بر جلوگیری از ساخت واحدهای مسکونی غیر استاندارد،  یک منبع مالی برای دهیاران عنوان کرد و گفت: در صورت داشتن نظارت و دادن مجوز عوارضی پرداخت می شود که این یک منبع درامد برای دهیاری ها خواهد بود و در عمران و ابادانی روستاها هزینه خواهد شد. 

 

گفتنی است بخش جرگلان دارای ۴۶ روستا و کلاته است که ۳۳ روستای آن دارای دهیاری هستند .


انتهای پیام/ر

http://dana.ir/1528370
ارسال نظر
نظرات