شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 13:12 منتشر شده در مورخ: 1398/07/17 شناسه خبر: 1528482
کارت ملی هوشمند88 درصد مردم هرمزگان صادر شد
مدیرکل ثبت احوال استان هرمزگان گفت؛ کارت هوشمند ملی تاکنون برای ۸۸ درصد از جمعیت واجد شرایط ثبت نام شده این استان صادر شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ داوید صادقی مدیرکل ثبت احوال استان در گفتگو با خبرنگار هرمز جمعیت هدف استان را افزون بر یک میلیون ۲۰۰هزار نفر اعلام و اظهار کرد : از این شمار جمعیت، بیش یک میلیون ۱۳ هراز نفر کارت هوشمند ملی را دریافت نموده اند.

وی ضمن اشاره به ۱۲ درصد باقیمانده جامعه هدف تصریح کرد: با توجه به اینکه کلیه خدمات در دستگاههای اجرایی و علی الخصوص بانک ها منوط به داشتن کارت هوشمند ملی می باشد، لذا کلیه کسانی که تاکنون برای دریافت کارت اقدام ننموده اند هر چه سریعتر نسبت به انجام مراحل ثبت نام اقدام نمایند.

مدیرکل ثبت احوال استان هرمزگان در ادامه گفت : ثبت نام کارت هوشمند ملی در ۲ مرحله است که متقاضیان باید در مرحله نخست در سایت www.ncr.ir ثبت نام و کد رهگیری دریافت کنند و در مرحله بعد با مراجعه به دفاتر پیشخوان خدمات ثبت احوال یا دفاتر پست مراحل ثبت نام تکمیلی را که شامل ثبت مشخصات بیومتریک می باشد، انجام دهند.

صادقی ادامه داد: ارائه خدمات در دستگاه های اجرایی برای کسانی که تاکنون کارت هوشمند ملی خود را دریافت نکرده اند تنها با استفاده از رسید ممهور تکمیل ثبت نام کارت هوشمند ملی همراه با اصل شناسنامه امکان پذیر خواهد بود.

وی افزود:متقاضیان کارت هوشمند ملی پس از دریافت پیامک تحویل کارت  باید سریعا برای تحویل کارت و فعالسازی آن اقدام نموده و به آدرس قید شده در پیامک مراجعه نمایند و در صورت عدم مراجعه و امحای کارت، باید مجددا نسبت به طی مراحل ثبت نام اقدام نموده و متحمل هزینه دوباره خواهند شد.

صادقی با بیان این که کارت های هوشمند ملی جدید در کاهش هزینه ها و استفاده از فرصت های جدید نقش تاثیرگذاری دارد، تصریح کرد: کارت هوشمند ملی از ابزارهای جدید و نوین به شمار می رود و می تواند همه مسئولان را در جهت برنامه ریزی، تصمیم گیری و تصمیم سازی یاری کند.

هم اکنون کارت هوشمند ملی برای افرادی که به سن ۱۵ سالگی رسیدند، صادر می شود و جمعیت بالای ۱۵ سال استان هرمزگان افزون بر ۱میلیون ۲۰۰هزارنفر است و همینطور گفتنی است کارت هوشمند ملی با سه کاربرد اصلی شناسایی، تصدیق هویت و امضای دیجیتال، این امکان را فراهم می‌ کند تا از آن به عنوان یک ابزار چند منظوره استفاده شود.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1528482
ارسال نظر
نظرات