شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:21 منتشر شده در مورخ: 1398/07/17 شناسه خبر: 1528532
معاون دانشجویی دانشگاه یزد:
اسکان 5 هزار و 700 دانشجوی در خوابگاه‌های دانشگاه یزد/ احداث سرای متأهلین در دستور کار قرار دارد
معاون دانشجویی دانشگاه یزد اعلام کرد: پنج هزار و 700 دانشجوی دختر و پسر در خوابگاه های دانشگاه یزد اسکان داده شده اند که 40درصد از کل دانشجویان دانشگاه را شامل می شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد‌رضا صادقیان در گفتگو با خبرنگار یزدرسا در خصوص ظرفیت خوابگاه‌های دانشگاه یزد گفت: دانشگاه یزد دارای 10 واحد خوابگاه خواهران با ظرفیت 3 هزار و 367 نفر و 10 واحد خوابگاه برادران با ظرفیت 2 هزار و 586 نفر است.

وی بابیان این‌که نسبت دانشجویان خوابگاهی دانشگاه نسبت به سال گذشته تغییر نداشته است افزود:  2 هزار و 400 نفر از 6 هزار و 200 دانشجوی پسر دانشگاه یزد در خوابگاه اسکان داده‌شده‌اند و همچنین سه هزار و 300 نفر از هشت هزار و 200 دانشجوی دختر دانشگاه خوابگاهی هستند که درمجموع  40درصد از کل دانشجویان دانشگاه در خوابگاه‌ها اسکان داده‌شده‌اند.

معاون دانشجویی دانشگاه یزد بابیان این‌که  کمبودی در تأمین خوابگاه برای دانشجویان دانشگاه یزد وجود ندارد ادامه داد: علی‌رغم این موضوع اما برای رفاه حال دانشجویان متأهل نیاز به ساخت سرای متأهلی است و همچنین برای رفاه حال دانشجویان تحصیلات تکمیلی به سرای خواهران و برادران با شرایط بهتری نیاز است.

صادقیان در خصوص تأمین خوابگاه برای دانشجویان شهرستان‌های اطراف گفت: با توجه به بعد مسافت و دشواری و سختی رفت‌وآمد اکثر دانشجویان بومی که مسافت نزدیک زیر 100 کیلومتر دارند در خوابگاه اسکان داده می‌شوند.

وی با اشاره به اقدامات مختلف نظارتی بر خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه تأکید کرد: درزمینه های مختلف  بهداشتی، امنیتی، اخلاقی و ... از سوی متصدیان خوابگاه‌ها، ناظر بهداشت و انتظامات کنترل و نظارت‌های لازم انجام می‌شود و در این خصوص اطمینان خاطر به خانواده‌ها داده می‌شود.

صادقیان عنوان کرد: چند سال پیش طی طرح رتبه‌بندی که از سوی وزارت علوم انجام شد؛خوابگاه‌های خواهران دانشگاه یزد در رتبه 1 و2 و خوابگاه برادران دانشگاه نیز در  رتبه 2 و3 قرار گرفتند.

وی بابیان این‌که ایجاد خوابگاه متأهلی و خوابگاه خودگردان از تقاضا و درخواست‌های مکرر دانشجویان است اظهار داشت: با توجه به این‌که در اتاق‌ها بیش‌ازحد ظرفیت اسمی دانشجو اسکان داده‌شده ایجاد خوابگاه‌های جدید ضروری است و همچنین تعویض شیرآلات خوابگاه‌ها و همچنین خرید فرش از دیگر نیازهای خوابگاه‌های دانشگاه است.

معاون دانشجویی دانشگاه یزد عنوان کرد: هرساله خوابگاه‌های دانشگاه یزد در تابستان برحسب نیاز تعمیر و بازسازی می‌شود و با توجه به تقاضای مکرر دانشجویان طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده احداث سرای متأهلین در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1528532
ارسال نظر
نظرات