شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 16:44 منتشر شده در مورخ: 1398/07/18 شناسه خبر: 1528769
مدیر عامل ستاد دیه کشور گفت: هم اکنون ۱۳ هزار و ۵۰۰ زندانی جرایم غیر عمد چشم انتظار کمک خیران برای آزادی هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اسدالله جولایی در دیدار با خیران تبریز اظهار داشت: هم اکنون 13 هزار و 500 زندانی جرائم غیر عمد چشم انتظار کمک خیران برای آزادی هستند که  این زندانیان با مبلغ بدهی 2 هزار میلیارد تومان هستند که بیشتر آنها را محکومان مالی چک شامل می‌شوند.

وی افزود: در سال های اخیر به همت خیران و عنایت ویژه مقام معظم رهبری 130 هزار زندانی جرائم غیر عمد آزاد شده‌اند و امیدواریم با تصویب و اجرایی شدن قوانین کاهنده جرائم غیر عمد تعداد این نوع زندانیان کاهش یابد.

مدیر عامل ستاد دیه کشور  در ادامه خاطر نشان کرد: اخیراً قانون بیمه اجباری شخص ثالث و اصلاح قانون چک تصویب شده است و با اصلاح و تصویب قانون مهریه و نفقه با راهکارهای قانونی، شرعی و رعایت منافع طرفین، زندانیان مهریه و نفقه کاهش خواهند یافت.

جولایی ادامه داد: هم اکنون حوادث کارگاهی در کشور معضل بزرگی است و کارفرمایان زیادی را روانه زندان می‌کند که این مشکل امیدواریم در مجلس پیگیری و قانون نظام ساختمانی و حوادث مربوط به آن نیز اصلاح شود.

جولایی خاطرنشان کرد: معافیت مالیاتی کمک های خیران نیز از طرح‌های خوبی است که با فرهنگ سازی آن می‌توان نتایج مثبتی در افزایش مشارکت خیران حاصل کرد.

مدیر عامل ستاد دیه کشور اضافه کرد: آذربایجان شرقی نیز عملکرد مناسب و طرح‌های خوبی در زمینه آزادسازی زندانیان دارد و در این زمینه رتبه چهارم کشوری را کسب کرده است.

تقی پور مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی نیز گفت : هم اکنون در استان 468 زندانی جرائم غیر عمد داریم که مبلغ بدهی آنها 150 میلیارد تومان است.

وی افزود: مشارکت مردم در استان در زمینه اهدای کل یا بخشی از هزینه مراسم ختم عزیزانشان به ستاد دیه برای آزادی زندان جرائم غیر عمد افزایش یافته است و در یک سال و نیم اخیر با مشارکت 208 خانوار 113 نفر زندانی آزاد شده‌اند.

 مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی در پایان تصریح کرد: مشارکت هیئت‌های حسینی استان نیز افزایش پیدا کرده و آزادی 72 زندانی را تا پایان سال متعهد شده‌اند که تا کنون 22 نفر با کمک آنان آزاد شده‌اند.

http://dana.ir/1528769
ارسال نظر
نظرات