شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان ایلام
ساعت: 13:40 منتشر شده در مورخ: 1398/07/19 شناسه خبر: 1528869
امام جمعه ایلام:
مسئولان برای موج برگشت زائران برنامه ریزی کنند/ لزوم توسعه زیرساخت های اربعین
امام جمعه ایلام گفت: زیرساخت ها باید هرچه سریعتر برای سالهای بعد ایجاد شود زیرا مرز مهران مسیر همیشگی تردد زائران خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از ایلام بیدار، حجت الاسلام والمسلمین "اله نور کریمی تبار"، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در خطبه های این هفته نمازجمعه گفت: حرکتی که آغاز شده ، ابتدای مسیر معرفی اسلام به جهان است و دنیا اسلام و امام حسین(ع) را از طریق اربعین خواهد شناخت.

 

وی اظهار کرد: اربعین زمینه ساز انقلاب مهدی موعود است و ایلام افتخار میزبانی زوار امام حسین ( ع) را دارد و پس از ظهور، مرکز حکومت ایشان مکه خواهد بود و این مسیر مهران همچنان، شاهراه عبور زائران خواهد بود.

 

خطیب جمعه ایلام از میهمان نوازی همه مردم ایلام و نیروهای امنیتی و نظامی، مسئولین، موکبین و خدمتگزاران زوار اربعین تقدیر و تشکر کرد و گفت: پیش بینی می شود بیش از دو میلیون نفر خروجی از مرز مهران داشته باشیم.

 

کریمی تبار افزود: مردم ایلام توفیق میزبانی از زائرین ابا عبدالله الحسین(ع) را دارند و این امر مهم سبب می‌شود این استان برای چشم‌انداز ۵۰ ساله سرمایه‌گذاری کرده و آمادگی پذیرایی از این عزیزان را داشته باشند.

 

امام جمعه ایلام گفت: با توجه به استقبال زائرین از راهپیمایی بزرگ اربعین و تردد از مرز مهران متاسفانه تاکنون بزرگراه مهران تکمیل نشده لذا مسئولان باید در راستای حل این مشکلات تلاش کنند.

 

وی ادامه داد: با توجه به اینکه بیش از ۷۰ درصد زائرین از مرز مهران راهی عتبات عالیات کشور عراق می‌شوند، ستاد اربعین و کمیته مردمی متناسب با استقبال زائرین از مرزها کمک‌ها را تقسیم کنند

 

حجت الاسلام کریمی تبار گفت مرز مهران  نیازمند توسعه زیرساخت ها است، بزرگراه، راه آهن و زیرساخت های توسعه ای ایلام باید متناسب با حضور زائرین توسط مقامات کشور و با توجه ویژه دولت در ایلام مهیا شود.

 

 

وی تاکید کرد: زیرساخت ها باید هرچه سریعتر برای سالهای بعد ایجاد شود زیرا این مسیر همیشگی تردد زائران خواهد بود.

 

 

امام جمعه ایلام از مسئولان خواست برنامه ریزی لازم برای موج بازگشت و ادای دین به زوار داشته باشند تا اتوبوس، مواد غذایی و اسکان زائران در بازگشت فراهم باشد.

 

 

حجت الاسلام کریمی تبار بیان کرد: وقتی بیش از ۷۰ درصد زوار برای حضور در اربعین مرز مهران را انتخاب کرده اند باید امکانات لازم برای این حرکت بزرگ فراهم شود..

 

 

وی با اشاره به حرکات آشوبگرانه در برخی شهرهای عراق با فرماندهی آمریکایی و و آل سعود گفت: آمریکایی ها از اتحاد شیعه در عراق در هراس اند و با شناسایی حزب بعث و هزینه زیاد، تلاش کردند که جبهه نجات را به قول خود تشکیل دهند.

 

 

امام جمعه ایلام افزود: این اقدام به خاطر تحقیر رییس جمهور عراق در آمریکا در عراق شکل گرفت و خیال کردند در آستانه اربعین می توانند عراق را به آشوب بکشند و نا امنی ایجاد کنند.

 

حجت الاسلام کریمی تبار اضافه کرد: با آگاهی مردم عراق و مدیریت مراجع و احزاب خوشبختانه این حرکت سرکوب شد و اکنون زوار با امنیت به عراق تردد می کنند.

 

 

خطبب جمعه ایلام گفت: ترکیه با حمله با کردها دچار حماقت شد و اگر این حرکت را تداوم دهد سرنوشتی بهتر از عربستان نخواهد داشت.

 

 

وی با محکوم کردن کشتار کردها توسط دولت ترکیه تاکید کرد: باید هرچه سریعتر ترکیه از این اقدام خود دست بردارد و کشور خود را دچار مشکل نکند.

 

حجت الاسلام کریمی تبار در پایان گفت: نیاز جامعه کنونی به تولیدات داخلی سبب حل مشکلات اقتصادی کشور می‌شود.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1528869
ارسال نظر
نظرات