شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 15:00 منتشر شده در مورخ: 1398/07/19 شناسه خبر: 1528876
آیت الله دری نجف آبادی:
اربعین مصداق صف آرایی جبهه حق در برابر باطل است/ صنایع باید با تکیه بر تکنولوژی از مسیر مونتاژ کاری برگردند/دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش نباید به فضای بازی‌های سیاسی تبدیل شود
آیت الله دری نجف آبادی گفت: اربعین احیاگر مکتب اهل بیت(ع)، پرچم افتخار همه آزادی‌خواهان جهان، درس عزت و شرف و حماسه عظیم ملت ها و حمایت از جبهه حق در برابر جبهه باطل است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن بیان اینکه تقوا اساس کار است گفت: تقوا ما را از گزندهای داخلی و خارجی و شر آمریکایی ها و اسرائیلی ها حفظ می کند.

دری نجف آبادی با تاکید بر اهمیت رشد و پیشرفت علمی کشور، به مسئله نخبه پروری به عنوان یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری پرداخت و عنوان کرد: باید قید بسیاری از تجملات و منافع مادی را بزنیم و از نظر تخصص و مهارت علمی به سمتی برویم که در دنیا حرف اول را بزنیم و در مقابل کشورهای دنیا از نظر علمی کم نیاوریم.

وی با تاکید بر اینکه ایران باید کشوری دانش پایه و دانش‌محور باشد، بیان کرد: رقابت ما با دنیا در حوزه اقتصاد و سیاست باید بر اساس ارزش‌های دینی، علمی، اخلاقی و فناوری شکل بگیرد و توجه به سخت افزار ها به شکلی انجام شود که این سخت‌افزارها وسیله‌ای برای نرم افزارها و افکار ما باشد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ضمن بیان اینکه فضای دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش نباید به فضای بازی‌های سیاسی تبدیل شود عنوان کرد: در سال های گذشته دیدیم که در انتخابات با پول های بیت المال چه کردند و به نام انتخابات چه کارهایی که انجام ندادن. مردم باید هوشیار باشند و انتخابشان بر اساس مبانی اسلامی شکل بگیرد و این دست پول‌ها نیز در مراکز پژوهشی هزینه شود.

وی یکی از مشکلات اساسی صنایع استان را عدم پرداخت به مراکز پژوهشی و فناوری و از طرفی تمرکز بر مونتاژکاری دانست و اظهار کرد: صنعت ما صنعت مونتاژ است و کالای چینی ها را مونتاژ می کنیم. ما که موشک می سازیم و این استعداد را داریم چرا از این استعداد بهره نمی بریم و چرا به جای اینکه واردات انجام بدهیم و به فروش نفت بپردازیم، پمپ بنزین ساز و موبایل ساز نمی شویم.

دری نجف آبادی با اشاره به اینکه صنعت باید در خدمت صادرات باشد، تصریح کرد: میدان کار هست ولی ما به کشوری تبدیل شده‌ایم که کالاهای دیگر کشورها را به بازار بیاوریم و عرضه کنیم که این راه غلط است و باید از این مسیر برگردیم. صنایع مونتاژی باید به صنایع زیرساختی و مادر تبدیل شوند و باید تکنولوژی ها را بیاموزیم و صاحب تکنولوژی شویم.

وی با اشاره به تاکید رهبری بر حمایت و پشتیبانی از نخبگان، بیان کرد: دستگاه‌های مسئول باید در این حوزه ها  اقدام کنند. متاسفانه برخی از مسئولین علی‌رغم تلاش جوانان و ایجاد طرح های جدید، اگر به آنها بدهند به دنبال واردات هستند و گاهی هم پای رشوه در میان است که این ظلم به ملت است.

امام جمعه اراک افزود: اگر همت کنیم ظرف ۱۰ سال آینده در غرب آسیا به قدرت فناوری تبدیل خواهیم شد و به همین نسبت، در دنیا نیز این اتفاق خواهد افتاد. میدان برای خدمت باز است و نباید فقط تخریب کرد بلکه باید کمک کرد که کشوری که از طاغوت نجات پیدا کرده است به سمت اهداف خود پیش برود.

وی ادامه داد: باید کشور را از تنگناها نجات دهیم که در این مسیر به محققان و مشاوران و مردان بزرگ و مدیران لایق و فداکار و بلندهمت نیاز داریم.

دری نجف آبادی با تاکید بر گسترش شرکت های دانش بنیان اضافه کرد: دانشگاه‌ها باید هدفمند  و آینده نگر حرکت کنند نه اینکه مدرک گرا باشند دانشگاه‌ها باید احساس مسئولیت و عزت نفس کنند؛ باید نسبت به خون شهدا احساس وظیفه کنند،آنها خون دادند و ماه زمان و عمر می‌دهیم تا کشور را از تنگناها نجات دهیم.

وی به مسئله اربعین پرداخت و با اشاره به چراغ راه بودن اربعین، عنوان کرد: اربعین احیاگر مکتب اهل بیت(ع)، پرچم افتخار همه آزادی‌خواهان جهان، درس عزت و شرف و حماسه عظیم ملت ها و حمایت از جبهه حق در برابر جبهه باطل است که در آن طرفداران امام حسین علیه السلام اعلان وفاداری می کنند و عشق خود را به آزادیخواهان عالم نشان می‌دهند.

نماینده ولی فقیه در استان با تقدیر از ملت و مرجعیت عراق اظهار کرد: مردم عراق مشکلات فراوانی دارند که امید است تلاش کنند و شرایطشان بهبود یابد. البته ظرفیت‌های خوبی نیز دارند که می‌توانند به آن توجه کنند.

وی به ظلم آل سعود در قبال مردم یمن اشاره کرد و افزود: آل سعود که خود را خادم الحرمین می‌داند مردم یمن را زیر فشار گذاشته است و ادعای مسلمانی دارند. آنها خادم الحرمین نیستند بلکه خائن الحرمینند، چرا که به مردم یمن و شیعیان عربستان با تعصبات جاهلانه ظلم می‌کنند. آنها ابزار دست و نوکر و دست پرورده آمریکا هستند و خطاهایشان باید به پای آمریکایی‌ها نوشته شود و به همین خاطر رسواترین رسوایی ها سیاستی است که اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها و جریان عبری عربی پیش گرفتند.

 دری نجف آبادی خاطرنشان کرد: می‌خواستند عراق را به خاک و خون بکشند که البته با هوشیاری مردم و احزاب نقشه آنها نقش بر آب شد. امید است ملت ایران و عراق با وحدت و انسجام به قدرتی منطقه‌ای تبدیل شوند و همان طور که در حال حاضر تاثیرگذار هستند در عرصه منطقه تاثیر خود را افزایش دهند و شر آل سعود و اسرائیل را از منطقه کمک کنند.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1528876
ارسال نظر
نظرات