شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 14:52 منتشر شده در مورخ: 1398/07/20 شناسه خبر: 1529113
معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:
لزوم تسهیل دسترسی مردم به کتابخانه‌ها
معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: چهارمحال و بختیاری در خصوص جذب، استقبال و استفاده از کتابخانه‌های عمومی چشم‌انداز روشنی ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  جهانبین‌نیوز لادن حیدری معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز در حاشیه افتتاح چهاردهمین نمایشگاه کتاب چهارمحال و بختیاری در جمع خبرنگاران گفت: تمام تلاش دولت برای حفظ قیمت کتاب و کاغذ با پرداخت یارانه‌هایی در این خصوص و مدیریت آن و تسهیل دسترسی مردم به کتاب از طریق برگزاری نمایشگاه‌های استانی بوده است.

وی ادامه داد: دولت کاغذ را جز کالاهای اساسی قرار داده و به آن ارزهایی تخصیص داده می‌شود که پایین‌ترین قیمت را دارد به علاوه یارانه‌هایی که خود وزارت فرهنگ چ ارشاد اسلامی می‌پردازد مثل همین نمایشگاهی که برگزار شده تخفیفاتی را پیش‌بینی کرده است، این‌ها راهکارهای عملی است که وزارتخانه در دستور کار خود قرار داده است.

حیدری بیان کرد: با شرایط اقتصادی که کشور دارد تلاش شده که کمترین تاثیر در حوزه کتاب و کتابخوانی باشد و سران مطالعه حفظ شود همچنین در حوزه نشر چه کتاب چه مطبوعات ارقامی اختصاص یافته است.

معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارزیابی نمایشگاه‌های کتاب استانی را میزان استقبال مردم عنوان و اظهار کرد: تا اینجا که ناشران زیادی شرکت کرپنپ بنابراین عناوین زیادی در دسترس مردم قرار گرفته است.

وی توضیح داد: تولید و نشر کتاب معیار نیست بایستی به دسترسی و استفاده مردم به کتابخانه‌های عمومی و کتابفروشی‌ها توجه کرد، درواقع مقید به افزایش تعداد ناشران نیستیم بلکه در تلاش هستیم با دسترسی راحت مردم به کتاب سرانه مطالعه افزایش یابد.

حیدری در پایان خاطرنشان کرد: باتوجه به آماری که معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی ارائه داده است چهارمحال و بختیاری در خصوص جذب، استقبال و استفاده از کتابخانه‌های عمومی چشم‌انداز روشنی ندارد که البته دلیل بر نخواندن کتاب نیست امید است سرانه مطالعه افزایش یابد.
 
انتهای پیام/

http://dana.ir/1529113
ارسال نظر
نظرات