شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 14:30 منتشر شده در مورخ: 1398/07/20 شناسه خبر: 1529151
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: افزایش یا کاهش قیمت مسکن تابع عرضه و تقاضا است، یعنی به هر میزانی که مسکن مورد نیاز بازار تأمین شود، قیمت در مسیر تعادل حرکت خواهد کرد، بنابر این اگر سه میلیون خانه خالی به بازار تزریق می‌شد، التهابات دو سال اخیر کاهش می‌یافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مجید کیانپور عضو کمیسیون عمران مجلس بر ضرورت اعمال سیاست‌های مالیاتی بر خانه‌های خالی در کشور تأکید کرد و گفت: یکی از ابزار‌های نظارتی و مدیریتی برای ساماندهی بازار مسکن، اخذ مالیات است، راه کاری که در چند سال اخیر به آن توجه چندانی نشده است.

ضرورت اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی و قانون مالیات بر عایدی سرمایه مسکن
 
نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی کارشناسان بر ضرورت اعمال و اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی و قانون مالیات بر عایدی سرمایه مسکن تأکید می‌کنند، قوانینی که تاکنون نادیده گرفته شده اند.
 
وجود ۳ میلیون خانه خالی از سکنه نیز در کل کشور
 
وی گفت: بر اساس آمار‌ها حدود ۵۰۰ هزارواحد خانه خالی در تهران و حدود ۲ و نیم میلیون تا ۳ میلیون خانه خالی از سکنه نیز در کل کشور وجود دارد، از طرف دیگر کشور سالانه برای تأمین مسکن زوج‌های جوان به حدود ۸۰۰ هزار تا یک میلیون مسکن نیز نیاز دارد.
 
مالیات بر خانه‌های خالی از افزایش قیمت مسکن جلوگیری می‌کرد
 
این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: این موضوع واضح و مبرهن است که اگر در دهه اخیر، دولت سیاست‌های مالیاتی را بر حوزه مسکن اعمال می‌کرد، ما در دو سال گذشته شاهد افزایش ۱۲۰ درصدی نرخ مسکن در کشور نبودیم.
 
افزایش یا کاهش قیمت مسکن تابع عرضه و تقاضا است
 
وی تصریح کرد: افزایش یا کاهش قیمت مسکن تابع عرضه و تقاضا است، یعنی به هر میزانی که مسکن مورد نیاز بازار تأمین شود، قیمت در مسیر تعادل حرکت خواهد کرد، اما در صورت کاهش عرضه، قیمت‌ها افزایش می‌یابد، بنابر این اگر سه میلیون خانه خالی به بازار تزریق می‌شد، التهابات دو سال اخیر کاهش می‌یافت.
 
عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: وزارت راه و شهرسازی باید هر چه سریع‌تر نسبت اجرای مالیات بر عایدی سرمایه و مالیات بر خانه‌های خالی اقدام کند تا حداقل بخشی از نیاز کنونی جامعه به مسکن جدید مرتفع گردد.
 
منبع:خانه ملت
انتهای پیام/
http://dana.ir/1529151
ارسال نظر
نظرات