شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 15:35 منتشر شده در مورخ: 1398/07/20 شناسه خبر: 1529157
مسئول موکب "کوفه" در نجف اشرف:
ارائه خدمات به زوار اربعین تا ۲۸مهر ادامه دارد/ توزیع بیش از ۴هزار پرس غذا
مسئول موکب "کوفه" در نجف اشرف گفت: موکب سه راهی تختی در خرمدشت به کوفه جاماندگان معروف است که معمولا ۵ تا ۶ روز اول در مسیر رفت زائرین و از روز قبل از اربعین هم در سمت برگشت فعال است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمید غفوری درگفت‌وگو با  صبح قزوین اظهار کرد: موکب کوفه از سال 96 تاسیس شده که فقط کار توزیع مواد غذایی را برعهده دارد.

وی افزود: سال اول باتوجه به اینکه حجم زائرین را پیش بینی نکرده بودیم 8 روز در کوفه انجام وظیفه کردیم اما از سال‌های بعد 10 روز را کامل پوشش می‌دهیم.

مسئول موکب کوفه عنوان کرد: در این موکب علاوه بر میان وعده‌های درنظر گرفته شده حدود 4 تا 4هزار و 500 پرس غذا در یک شبانه روز بین زائرین توزیع می‌شود.

غفوری گفت: هرسال از شیره انگور برای تهیه حلوا و شربت شیره به عنوان میان وعده استفاده می‌کنیم که باتوجه به اینکه سال گذشته کشاورزان با سرمازدگی محصولات مواجه شدند، 2 بشکه شیره به کشور عراق بردیم اما امسال 4 بشکه در نظر گرفته شده است لذا به میزان میان وعده‌های در نظر گرفته شده افزوده خواهد شد.

وی ادامه داد: باتوجه به وسعت 70 متری این موکب بیشتر در جهت توزیع مواد غذایی فعال است که با مشاکت چند خادم عراقی و 20 نفر از خادمین ایرانی به صورت شبانه روز در حال فعالیت هستند لذا محلی برای اسکان نداریم.

مسئول موکب کوفه بیان کرد: علاوه بر خدمات ارائه شده یک روحانی همراه کاروان داریم و نماز جماعت، دعا و سینه زنی هم برای خادمین برقرار است.

غفوری گفت: طی این چندین سال که مسئولیت این موکب را بر عهده دارم نیز همواره سعی کرده‌ایم که حس برادری و دوستی با ملت عراق را مد نظر قرار دهیم به طوری‌که امسال برای دومین بار است که ما در تمام پوسترهای تبلیغاتی، بنرها، کاپیتاژهای حمل بار و حتی لباس خادمین با یک نماد خاص وحدت را به نمایش گذاشته‌ایم.

موکب سه راهی تختی در خرمدشت به کوفه جاماندگان معروف است

وی افزود: سال گذشته نماد ما دو دست بود که یکی پرچم ایران و دیگری پرچم عراق را در دست داشت و امسال هم تصویر یک قلب را داریم که یک درخت در آن طراحی شده که نیمی از آن پرچم ایران، نیم دیگر پرچم عراق و ریشه آن "الحسین یجمعنا" است که این دو درخت را بر هم وصل کرده است.

مسئول موکب کوفه ابراز کرد: این موکب در شهر کوفه، خیابان محمد، 20 متری پشت مسجد کوفه قرار دارد که با مشارکت مردم عراق فعالیت می‌کند.

غفوری تصریح کرد: ما از دولت هیچ انتظاری نداریم چراکه مردم ثابت کرده‌اند همه جا در صحنه هستند اما متاسفانه امسال ارگان‌های ذی‌ربط جهت هماهنگی و صدور خروج و ورود کالا و کاپیتاژ وسایل نقلیه به شدت ما را اذیت کردند و کمترین حمایتی از ما نداشتند؛ تنها خواسته ما از دولت این است که زمان صدور مجوز ورود و خروج به ما موکب‌داران سخت نگیرند و کار ما را زودتر پیگیری کنند.

وی اضافه کرد: در ایران هم با مشارکت مردم خرمدشت کار موکب سه راهی تختی را برعهده داریم که همزمان با تاسیس موکب کوفه راه‌اندازی شده است.

غفوری ابرازکرد: موکب سه راهی تختی در خرمدشت به کوفه جاماندگان معروف است که معمولا 5 تا 6 روز اول در مسیر رفت زائرین و از روز قبل از اربعین هم در سمت برگشت فعال است که در آن پذیرای وعده صبحانه و میان وعده زائرین خواهیم بود.

مسئول موکب کوفه در پایان گفت: موکب کوفه و خرمدشت از 18 مهر تا 28 مهرماه فعال است و آمادگی هرگونه پذیرایی از زائرین را خواهند داشت.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1529157
ارسال نظر
نظرات