شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 16:32 منتشر شده در مورخ: 1398/07/20 شناسه خبر: 1529192
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده:
قوه قضائیه لایحه «تأمین امنیت زنان» را به دولت فرستاد/ اجرای سیاست‌های مقام معظم رهبری در حوزه خانواده
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت توسط قوه قضائیه به دولت ارسال شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، معصومه ابتکار عصر امروز در نشست تخصصی بانوان فعال و فرهیخته مازندران اظهار کرد: دشمن به دنبال ناامیدی در کشور است اما حضور موثر مردم تمام نقشه‌های دشمنان را خنثی کرد.

وی تصریح کرد: اقدامات برای تغییر چهره استان در بخش‌های مختلف ارزشمند است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده افزود: تاکید دولت است که اشتغال پایدار در طرح ها مدنظر قرار گیرد و در طرح سند راهبردی ارتقای زنان 12 هزار زن سرپرست خانوار مشارکت دارند.

این مسئول ادامه داد: حمایت از صندوق‌های خُرد روستایی، حمایت از تعاونی‌های زنان روستایی، توان‌افزایی اقتصادی زنان، اجرای طرح ارتقای تاب‌آوری اجتماعی زنان و طرح توان‌افزایی سازمان‌های مردم نهاد از اقدامات حمایتی برای بانوان است که در دستور کار قرار دارد.

ابتکار خاطرنشان کرد: موضوع خانواده از مهم‌ترین موضوعات جامعه ایران بوده و آسیب‌های ناشی از انقلاب دیجیتال از بحران‌های تهدید کننده نهاد اجتماعی خانوادگی است.

وی گفت: ابلاغ سیاست‌های مقام معظم رهبری در اجرای فعالیت‌های حوزه خانواده با همکاری وزارت آموزش و پرورش، صداو سیما، دانشگاه‌ها و انجمن جامعه شناسی ایران با هدف توجه به مهارت‌های ارتباطی درون خانواده اجرا می‌شود.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده بحران روابط در خانواده، گسست خانوادگی و کاهش تعداد کلمات مبادله‌ای خانواده از هزار و 500 کلمه به 400 کلمه را مهم‌ترین آسیب‌های حوزه خانواده ایرانی عنوان کرد.

ابتکار گفت: در عرصه قوانین در دولت دوازدهم تاکنون حداقل پنج لایحه، ارائه دادیم و لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت توسط قوه قضاییه به دولت ارسال شده است.

وی تصریح کرد: اصلاح شروط طلاق، کودک همسری، توجه به زنان در کارگاه‌های تولیدی و برابری دیه زن و مرد در کمیسیون لوایح در حال بررسی است.

استاندار مازندران نیز بیان کرد: خلا سرمایه‌گذاری کلان در استان داریم و در حوزه‌های مختلف باید سرمایه اولیه را فراهم کنیم.

احمد حسین‌زادگان تصریح کرد: برای برندسازی محصولات باید از ظرفیت جهاد دانشگاهی استفاده شود.

وی خواستار حضور و مشارکت زنان در حوزه کارآفرینی شد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران نیز در این نشست از رونمایی سند توسعه ارتقای زنان و همچنین جشنواره "روجا" استان خبر داد.

سمیه قاسمی‌طوسی افزود: 19 بانوی مازندران عضو شورای شهر، 232 نفر عضو شورای روستا، 125 نفر دهیار و چهار زن بخشدار هستند همچنین حدود 58 بانوی استان عضو کانون زنان بازرگان و حدود 3000 هزار نفر بافنده فرش هستند که انجمن فرش زنان برای نخستین‌بار هویت و در نمایشگاه بین‌المللی شرکت پیدا کرد.

وی گفت: صندوق زنان خُرد روستایی نیز در راستای فروش محصولات و جامعه هدف فعال است.

قاسمی طوسی بیان کرد: سال گذشته پنج صدم درصد از اعتبارات هزینه‌ای استان به امور بانوان اختصاص یافت و طرح‌های خوبی در بخش کشاورزی و محیط زیست داشتیم.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران گفت: رونمایی از اعتبارنامه یکی از سمن‌ها، گزارش جهاد دانشگاهی درباره الگوی نوین مشاغل خانگی، طرح حذف پلاستیک و حفظ محیط زیست ازجمله مواردی است که در نشست امروز به آن پرداخته شد.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1529192
ارسال نظر
نظرات