شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 14:32 منتشر شده در مورخ: 1398/07/21 شناسه خبر: 1529306
معاون فرهنگی حوزه هنری البرز :
البرز میزبان مسابقه اربعینیِ "رستخیز یادها" شد / خاطره نویسیِ بزرگترین تجمع جهان، بایکوت رسانه های غربی را به انزوا می برد
محمد مهرابی گفت: حوزه هنری استان البرز به مناسبت ایام اربعین حسینی مسابقه خاطره نگاری اربعین با موضوع «رستخیز یادها» را برگزار می‌ کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریکحوزه هنری استان البرز به مناسبت ایام اربعین حسینی مسابقه خاطره نگاری اربعین «رستخیز یادها» را برگزار می‌ کند.

محمد مهرابی، ضمن اعلام این خبر به خبرنگار "تیتریک" گفت:حوزه هنری استان البرز با همکاری اداره کل تبلیغات اسلامی البرز،‌ سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری کرج و سازمان فضای مجازی سراج البرز به مناسبت ایام اربعین حسینی مسابقه خاطره نگاری اربعین را با عنوان «رستخیز یادها» برگزار می‌کند.

معاون فرهنگی حوزه هنری البرز افزود: مراسم پیاده‌ روی اربعین که امروزه یکی از آیین‌ های بزرگ شیعیان و نقطه عطفی است تا همه آزادگان جهان به شکل متحد گردهمایی باشکوهی را رقم بزنند در نتیجه با توجه به حضور ادیان و اقوام مختلف در این مراسم و با هدف ثبت خاطرات و وقایع، فراخوان مسابقه خاطره اربعین انجام شد.

وی اظهار داشت: اربعین تجلی ظهور، وحدت و هم گرایی ادیان و مذاهب، ‌مهمان نوازی برادران عراقی،‌ مشارکت اقوام و ملل، شور حسینی، معجزات و امدادها، زنده نگه داشتن یاد شهدا، حضور خانوادگی و ... از موضوعات این مسابقه است و شرکت‌ کنندگان می‌ توانند خاطرات خود را به صورت متن، ‌صوت و یا فایل ویدئویی به دبیرخانه ارسال کنند.

مهرابی تصریح کرد: پیاده روی اربعین حسینی ازجمله اقداماتی است که می تواند به عزت مسلمانان جهان کمک کرده و بعد از حج؛ گردهمایی بزرگ مسلمین محسوب شود.

معاون فرهنگی حوزه هنری استان با تاکید بر اینکه ثبت خاطرات این حرکت عظیم برای آیندگان میراثی گرانبهاست، گفت: از بین بردن بایکوت رسانه های غربی نسبت به بحث اربعین از آن جهت اهمیت دارد که می تواند شکوه و بزرگی چنین گردهمایی سرشار از اتحاد را بین مسلمانان مشاهده کنند؛ زیرا مسلمانان از نقاط مختلف دنیا در روز اربعین و برای گرامیداشت عزای سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) گرد یکدیگر جمع شده اند و این موضوعی بسیار ارزشمند و در عین حال، تاثیرگذار محسوب می شود.

وی ادامه داد: دشمن هر کاری برای نشان ندادن این حرکت عظیم و کوچک نمایی این حرکت خودجوش انجام می دهد اما به همت مردم هر سال این پیاده روی با شکوه تر برگزار می شود.

مهرابی خاطر نشان کرد: خاطره سبکی از نوشتن است که به شدت تاثیر گذار است و در آینده می تواند به مستند تبدیل شود در نتیجه مسابقه خاطره نویسی را برای ثبت این رویداد جهانی برگزار کرده ایم.

معاون فرهنگی حوزه هنری البرز در خاتمه با تاکید بر اینکه از تمامی علاقمندان دعوت می کنم تا با ثبت خاطرات پیاده روی خود از زوایای مختلف تجربیات شیرین و به یادماندنی خود را از این سفر معنوی به اشتراک بگذارند درباره جزئیات این مسابقه گفت:

امام صادق (علیه السلام) درباره ثواب زیارت امام حسین (ع) با پای پیاده می فرماید: کسى که با پای پیاده به زیارت امام حسین(ع) برود، خداوند به هر قدمى که برمى دارد یک حسنه برایش نوشته، یک گناه از او محو مى فرماید و یک درجه مرتبه اش را بالا مى برد.(کامل الزیارات، ص134)

تمامی خاطرات پس از تأئید شورای بررسی در مجموعه هایی ارزشمند در قالب کتاب منتشر می شود.

مقدار و تعداد خاطرات محدودیتی ندارد. خاطراتی در حد یک جمله و یا یک کتاب، می توانند در این فراخوان حاضر باشند.

جشنواره به صورت عمومی و برای همه رده های سنی برگزار می شود اما خاطرات هر گروه سنی در کتاب مربوط به آن گروه سنی درج می شود.

شایان ذکر است به برگزیدگان این مسابقه جوایز نقدی شامل نفر اول مبلغ 30 میلیون ریال، نفر دوم 20 میلیون ریال، نفر سوم 10 میلیون ریال و پنج جایزه نقدی به ارزش 5 میلیون ریال اهداء خواهد شد.

علاقمندان می‌توانند با مراجعه به سایت artalborz.ir و تکمیل اطلاعات فراخوان، آثار خود را تا تاریخ 10 آبان ماه به صندوق پستی 3149633964 یا پست الکترونیک info@artalborz.ir ارسال کنند.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1529306
ارسال نظر
نظرات