شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 13:53 منتشر شده در مورخ: 1398/07/21 شناسه خبر: 1529370
رئیس اداره بهداشت تایباد خبر داد؛
درمان 250 زائر خارجی در نقطه صفر مرزی
محمد موسوی گفت: تا امروز حدود 250 نفر از کل زائران وارد شده به خاک کشور از مرز دوغارون به طور کامل درمان و حدود 7 نفر به بیمارستان خاتم الانبیاء به عنوان بیمارستانی مرزی تایباد ارجاع داده شده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد موسوی، رئیس اداره بهداشت و درمان شهرستان مرزی تایباد در گفت‌وگو با صبح توس، پیرامون وضعیت تدابیر بهداشتی و پزشکی برای زائران اتباع خارجی اظهار کرد: شبکه بهداشت و درمان شهرستان غرفه‌هایی در مسیر ورود زائران ایجاد کرده است و خدمات رسانی به زائران را انجام می دهد.

وی افزود: از زمانی که برنامه ریزی اولیه در سطح شهرستان انجام شد، شبکه بهداشت و درمان در قالب چندین تیم بهداشتی همانند سال های گذشته در مرز مستقر هستند.

رئیس اداره بهداشت و درمان شهرستان تایباد گفت: سه تیم فعال پزشکی در سطح مرز درغارون به عنوان پایگاه بهداشتی شهرستان تایباد در بدو ورود کلیه زائران کربلا امور بهداشتی را ارائه می دهند و افراد در همان نقطه صفر مرزی مورد شناسایی، واکسیناسیون و خدمات بهداشتی قرار خواهند گرفت.

وی افزود: تیم دوم مستقر در مرز شامل پایگاه درمانی می شود که در حال حاضر خدمات درمانی و دارویی را برای تمام زائران ارائه می دهند.

موسوی تصریح کرد: تیم سوم نیز مسئول بهداشت محیط است و نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی توزیع شده را برعهده دارد و بر ارائه نذورات به زائران نیز نظارت و کنترل دارند.

وی افزود: تا امروز در ارتباط با خدمات درمانی، حدود 250 نفر از کل زائران وارد شده به خاک کشور از مرز دوغارون به طور کامل درمان و حدود 7 نفر به بیمارستان خاتم الانبیاء به عنوان بیمارستانی مرزی تایباد ارجاع داده شده اند تا ادامه خدمات در آنجا به زائران ارائه شود.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1529370
ارسال نظر
نظرات