شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 14:57 منتشر شده در مورخ: 1398/07/21 شناسه خبر: 1529385
مدیرکل استاندارد استان:
دومین پروانه حلال کشور در قزوین صادر شد
مدیرکل استاندارد استان قزوین گفت: قزوین بعد از قم به عنوان دومین استان پروانه استاندارد حلال ژلاتین را صادر کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سیروس صارمی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی شاخص، از صدور دومین پروانه حلال در قزوین خبر داد و اظهار کرد: سازمان ملی استاندارد به عنوان تنها مرجع صادرکننده پروانه حلال در تلاش است که نیاز مذهب های مختلف را درخصوص دغدغه غذای سالم استاندارد پوشش دهد.

 

وی افزود: باتوجه به اینکه در تجارت جهانی یکی از مهمترین اصول واحدهای تولیدی، تهیه فرآورده های مورد نیاز کشورهای مختلف است نیز قزوین بعد از قم به عنوان دومین استان پروانه استاندارد حلال ژلاتین را صادر کرد لذا از سایر واحدهای تولیدی درخواست داریم در این زمینه اقدام نمایند.

مدیرکل استاندارد استان قزوین درخصوص سامانه حد مجاز آلاینده ها بیان کرد: این سامانه این امکان را فراهم می کند که محصول سالم را در بازار عرضه کنیم که توسط سامانه مشترک وزارت بهداشت و وزارت کشاورزی صورت می‌گیرد.

صارمی ادامه داد: کشاورزان می توانند از این طریق محصول خود را در سامانه ثبت کنند و بازرسی محصول انجام شود که در این زمینه تاکنون برای ۲۳ مدیر کنترل کیفیت پروانه صادر شده و ۳ پروانه دیگر در حال صدور است.

نشان صادراتی برای اولین بار در قزوین ارائه شد

این مسئول با بیان اینکه برای اولین بار در کشور ” نشان صادراتی ” در قزوین ارائه شده است، خاطرنشان کرد: برخی کشورها بر اساس استاندارد و مشخصات فنی خودشان از تولیدکننده درخواست می کنند تا محصول موردنظرشان را تولید کند.

وی ادامه داد: از آنجایی که اداره استاندارد ملزم است که نظارت داشته باشد تا هیچ تولیدی بدون علامت استاندارد صادر نشود بنابراین جایی که مشخصات کالا منطبق با استاندار ما نباشد سعی می کنیم با طراحی یک علامت که مورد پذیرش کشور هدف باشد نیز کالا را صادر کنیم و اولین گواهینامه ثبت کالای صادراتی کشور در استان قزوین صادر شد.

صارمی ابراز کرد: طی ۶ ماهه اول سال جاری ۸۵۴ جایگاه سوخت نازل مایع و ۲۳۹ باسکول وسایل چرخ‌دار جاده‌ای مورد ارزیابی و بررسی قرارگرفت.

مدیرکل استاندارد استان قزوین خاطرنشان کرد: بر اساس قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی که از سوی مجلس تصویب شد؛ معیار مصرف انرژی واحدهای تولیدی مورد ارزیابی قرار می گیرد که طی شش ماهه اول سال ۱۰ گواهی انطباق مصرف انرژی در استان صادر شده است.

وی افزود: طی این مدت از ۲۸ واحد تولیدی بازرسی به عمل آمد که ۲۱ واحد منطبق با قانون بودند و ۱۱ واحد هم برای صدور گواهی انطباق مصرف انرژی اقدام کرده اند.

این مسئول بیان کرد: طی۶ ماهه سال جاری ۱۷ واحد تولیدی، ساختمانی، شیمی، معدنی، غذایی و کشاورزی پلمپ شد که ۱۳ مورد پس از حل عدم انطباق رفع پلمپ شد.

صارمی در پایان بیان کرد: باتوجه به تاکید دولت بر اینکه نمونه‌برداری فرآورده نفتی باید توسط اداره استاندارد صورت گیرد تاکنون ۳۶۲ مورد اظهارنامه صادراتی تهیه و هزار و ۱۰۱ مورد نمونه‌برداری داشته ایم.

انتهای پیام/ ۱۰۰۳

 

http://dana.ir/1529385
ارسال نظر
نظرات