شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 14:05 منتشر شده در مورخ: 1398/07/21 شناسه خبر: 1529394
مدیرکل بهزیستی کرمانشاه خبر داد
وجود ۵۲۰۰ نابینا در کرمانشاه/ پرداخت ۶۰ وام خوداشتغالی به این افراد
مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه از وجود ۵۲۰۰ نابینا در استان خبر داد و گفت: از این تعداد یک هزار و ۶۹۰ نفر زن و ۳ هزار و ۵۱۰ نفر مرد هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فاطمه رضوان مدنی در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز به مناسبت روز جهانی عصای سفید، از وجود ۵۲۰۰ نابینا در استان کرمانشاه خبر داد و اظهار داشت: از این تعداد یک هزار و ۶۹۰ نفر زن و ۳ هزار و ۵۱۰ نفر مرد هستند.

 وی در خصوص تعداد نابینایان بر حسب شدت گفت: از مجموع یک هزار و ۶۹۰ نابینای استان کرمانشاه ۲۰ هزار و ۴۶ نفر دارای معلولیت خفیف، ۹۹۴نفر دارای معلولیت متوسط، یک هزار و ۵۲۸ نفر دارای معلولیت شدید و ۶۳۲ نفر داری معلولیت خیلی شدید هستند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه در خصوص عواملی که منجر به این نابینایی می شود، گفت: از یک هزار و ۶۹۰ نابینای استان کرمانشاه نابینایی ۷ نفر در اثر عوارض زایمان، ۶۴ نفر در اثر مسائل ژنتیکی، ۳۴ هزار و ۴ نفر مادرزادی، ۲۴۹ نفر در اثر سوانح و سوختکی، یک هزار و ۳۶ نفر در اثر بیماری و ۴۴۰ نفر به علت سایر مسائل بوده است.

این مسئول تعداد مددجویان نابینای مستمری بگیر استان کرمانشاه را ۳ هزار و ۶۶۸ خانوار و تعداد خانوار های پشت نوبتی مستمری بگیر را ۵۴۰ خانوار اعلام کرد.

وی در خصوص اقدامات انجام شده برای توانمندسازی نابینایان استان گفت: پرداخت تسهیلات خوداشتغالی از جمله اقدامات ما در این راستا بوده است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه تعداد مددجویان نابینای معرفی به بانک جهت دریافت وام خود اشتغالی را ۶۰ مورد اعلام کرد که در حرفه های دامپروری، لوازم خانگی، سوپر مارکت، شیشه بری و ... اقدام به ایجاد شغل کرده اند.

این مسئول همچنین تعداد دانشجویان نابینا تحت پوشش بهزیستی استان کرمانشاه را ۲۰ نفر عنوان کرد که ۲ نفر در مقطع کاردانی، ۱۱ نفر در مقطع کارشناسی، ۶ نفر در مقطع ارشد و یک نفر در مقطع دکترا تحصیل می کنند.

رضوان مدنی به اقدامات پیشگیرانه در این زمینه نیز اشاره کرد و گفت:  از ابتدای امسال تا کنون توسط بهزیستی ۲۵ هزار نفر از کودکان ۳ تا ۶ سال در تمام استان غربالگری بینایی شدند.

وی تصریح کرد: غربالگری از آغاز سال در پایگاه سلامت اجتماعی بهزیستی برای عموم مردم و در مهدهای کودک نیز از ۱۵ آبان به بعد انجام می  شود.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه ادامه داد: از کل تعداد نوزادانی که غربالگری بینایی شدند، تعداد ۲۵۴ نفر به مداخله درمانی نیاز داشتند که به ۱۴۵ مورد عینک داده شده، برای ۳ مورد درمان آب‌مروارید صورت گرفته، ۵ مورد انحراف چشم بوده و ۱۰۱ مورد نیز در انتظار اعلام نتیجه غربالگری از سوی متخصص هستند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1529394
ارسال نظر
نظرات