شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 20:23 منتشر شده در مورخ: 1398/07/21 شناسه خبر: 1529410
موکب سیدالشهدا(ع) فهرج دومین استراحتگاه زائران پاکستانی؛
خدمات دهی به بیش از 80 هزار زائر اباعبدالله/ فهرج نماد مهمان نوازی دیار کریمان
شور و هیجان زائدالوصف مردم فهرج در موکب سیدالشهدا (ع) حین پذیرایی از زوار اباعبدالله الحسین حکایت از این موضوع دارد که مردم فهرج خادمی و نوکری برای زائران اربعین را مدال افتخار شهر و دیار خود میدانند که به برکت نام امام حسین «ع» نصیب و روزی شان شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان؛ قریب به ۶ سال است که زائران پاکستانی برای زیارت اربعین از مرز میرجاوه وارد خاک ایران می‌شوند اما در ۲ سال اخیر این حرکت گسترده‌تر شده به طوری که در سال گذشته حدود ۶۵ هزار زائر وارد ایران شدند و پیش‌بینی‌ها برای امسال ۸۰ تا ۸۵ هزار نفر است.

در این میان نقش مردم دیار دارالوحدت در پذیرایی از زوار کشور پاکستان خاص و ویژه میباشد چرا که اولین موکب بعد از زاهدان در شهرستان فهرج مستقر شده است و مردم ولایتمدار این خطه از شرق استان بی صبرانه در انتظار صدای قدوم زائران اباعبدالله الحسین (ع) هستند تا عشق و ارادت خود را از این طریق به منصه ظهور بگذارند.


فهرج این روزها معبر انسان‌هایی شده که تا چندی دیگر حماسه میلیونی دیگری را در کربلا رقم خواهند زد؛ مردمان سرزمینی که استقبال و میزبانی از زائران خارجی را افتخار خود می دانند و این اتفاق فهرج را به نماد فرهنگ میهمان نوازی دیار کریمان تبدیل کرده است.

شور و هیجان زائدالوصف مردم فهرج در موکب سیدالشهدا (ع) حین پذیرایی از زوار اباعبدالله الحسین حکایت از این موضوع دارد که مردم فهرج خادمی و نوکری برای زائران اربعین را مدال افتخار شهر و دیار خود می دانند که به برکت نام امام حسین (ع) نصیب و روزی شان شده است.


مدالی که با شعار اتحاد، انسجام و همدلی به دست آمده و با عشق و محبت به زوار اباعبدالله بر سینه شان نصب گردیده است.


موکب سیدالشهدا (ع) فهرج از جمله مکان هایی است که زائران پاکستانی به همراه خانواده هایشان پس از طی مسافتی طولانی به آن می رسند و ساعاتی را می آسایند، غذا میل کرده، خدمات بهداشتی، درمانی دریافت می کنند و در همین راستا تعداد ده ها خادم فهرجی برای تامین آسایش و رفاه حال آنها کمر به همت خدمت بسته اند.

موکبی که روزانه به طور متوسط پذیرای بیش از هزار زائر پاکستانی است و طی آن با طبخ غذای گرم و دیگر نذورات مردمی مانند چای، خرما، شربت و … از زوار اباعبدالله الحسین (ع) کشور همسایه میزبانی می کنند.


تماشای این شور وصف ناپذیر، حال و هوای دیگر دارد، خادمانی که در موکب‌ سیدالشهدا (ع) فهرج با خستگی بیگانه‌اند، اینجا همه با هم برای میزبانی از زوار سرور و سالار شهیدان آستین‌های همت و غیرت را بالا زده‌ و از جان و دل مشغول ارائه خدمت هستند؛ آری اینجا دیار مردمان ماسه و حماسه است که اینبار در حماسه سازی عظیم پیاده روی اربعین نقش آفرینی می کنند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1529410
ارسال نظر
نظرات