شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 14:06 منتشر شده در مورخ: 1398/07/21 شناسه خبر: 1529414
فرمانده مرزبانی خراسان رضوی:
50 هزار زائر افغانستانی تا پایان اربعین وارد کشور می‌شوند
سردار جان‌نثار گفت: تا امروز پذیرش بیش از 20 هزار اتباع خارحی به منظور شرکت در اربعین حسینی انجام شده و پیش‌بینی شده تا پایان اربعین حدود 50 هزار زائر افغانستانی وارد کشور شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سردار ماشاءالله جان‌نثار، فرمانده مرزبانی خراسان رضوی در گفت‌وگو با صبح توس؛ پیرامون وضعیت و امار ورود زائران افغانستانی از مرز دوغارون برای شرکت در مراسم اربعین اظهار کرد: امسال توفیق داریم پذیرای زائران امام حسین(ع) و اتباع افغانستانی باشیم که قصد حضور در کنگره اربعین حسینی را دارند.

وی افزود: تجارب سال گذشته کمک کرد امسال تمهیدات بهتر و بیشتری را بیندیشیم و لذا در مرزبانی، نیروی انتظامی و همه نهادها انسجام و هماهنگی خوبی صورت گرفته است.

فرمانده مرزبانی خراسان رضوی گفت: اقدامات به منظور سهولت ورود زائران و کنترل و بررسی های لازم انجام شده و زائران افغانستانی به صورت منظم و منسجم مسیر را طی خواهند کرد و با استفاده از امکانات در نظر گرفته شده به سمت مشهد مقدس منتقل خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه نسبت به سال کذشته منظم و منسجم تر کار انجام می شود افزود: در ورود زائران مشکل نداریم و به سرعت با وجود گیت های در نظر گرفته شده پذیرش صورت می گیرد.

سردار جان‌نثار تصریح کرد: تا امروز پذیرش بیش از 20 هزار اتباع خارحی به منظور شرکت در اربعین حسینی انجام شده و پیش‌بینی شده تا پایان اربعین حدود 50 هزار زائر افغانستانی وارد کشور شوند.

وی افزود: باتوجه به اینکه آمار ورودی در نوسان است تا 5 هزار نفر در روز ورود زائر خواهیم داشت.

فرمانده مرزبانی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در روزهای باقیمانده تراکم زائر بیشتری داریم و آمار افزایش خواهد داشت لذا 8 گیت ورودی در مرز پیش بینی شده و فعال است.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1529414
ارسال نظر
نظرات