شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 15:01 منتشر شده در مورخ: 1398/07/21 شناسه خبر: 1529426
جلسه ۱۳۵ شورای اسلامی شهر بندرعباس:
رفع کمبود ها فضای سبز دربندرعباس نیاز به مشارکت شهروندان دارد
رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت:کمبود فضای سبز نیاز به مشارکت شهروندان دارد، اما این مشارکت نیاز به فرهنگ‌سازی دارد که نگاه و برنامه ویژه‌ای در این زمینه انجام نشده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از هرمز:جلسه ۱۳۵ شورای اسلامی شهر بندرعباس پیش ظهرامروز با دستورکار گزارش عملکرد و برنامه های 7 ماه سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری برگزار شد.

کمبود ها فضای سبز دربندرعباس نیاز به مشارکت شهروندان دارد

فاطمه جراره رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس با بیان اینکه بعضی از مشکلات است که از گذشته بوده و قرار شده برنامه ریزی شود اما نشده،اظهار کرد:اسکان مهمانان نوروزی یکی از این مشکلات است که هرساله با آن مواجه هستیم.

وی افزود:کمبود فضای سبز نیاز به مشارکت شهروندان دارد، اما این مشارکت نیاز به فرهنگ‌سازی دارد که نگاه و برنامه ویژه‌ای در این زمینه انجام نشده است.

جراره با بیان اینکه دکه‌های سطح شهر باید یک متولی داشته باشد تصریح کرد: مناطق سازمان‌های مختلف مشکلات را به یکدیگر ارجاع می‌دهند و کار مردم انجام نمی‌شود

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس خاطر نشان کرد: المان‌های سطح شهر قبل از قرار گرفتن باید در کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بندرعباس بررسی و تائید شوند.

سرانه فضای سبز شهر بندرعباس  6.2 دهم است

مصطفی خادم،سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری بندرعباس با اشاره برنامه های این سازمان در6 ماه اول سال اظهار کرد:عمده ترین بخش فعالیت این سازمان اجرائی است که در حوزه آب که مدیریت منابع فعالیت های گسترده ای انجام شده است.

وی افزود: بخش های توسعه ،آموزش و برنامه ریزی از دیگر بخش های فعالیت این سازمان می باشد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری بندرعباس با بیان فعالیت ها در بخش منابع آب  پرداخت و گفت:افزایش بهربرداری از چاه ها و افزایش ظرفیت آبشرین کن ها شناسایی زه آب‌های جدید در مناطق سه‌گانه از فعالیت‌های اجرایی ما درزمینهٔ مدیریت منابع آب بوده است.

وی افزود : سیستم آبیاری و آبرسانی به گیاهان آبیار تحت فشار  از بلورهای  خلیج فارس ،دانشگاه ،یابود ،شهدا و انتهای بلوار ابوموسی انجام شده است

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری بندرعباس با بیان اینکه 40هکتار فضای سبز برای ورد های شهر است عنوان کرد:که قرار که چند حفر چاه برای احداث این مناطق داشته باشیم

خادم  خاطرنشان کرد: خصوص سرانه فضای سبز شهر بندرعباس نیز 6.2 دهم است که با کمربند سبز حدود 10 تا 12 مترمربع برای هر شهروند است.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1529426
ارسال نظر
نظرات