شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 15:01 منتشر شده در مورخ: 1398/07/21 شناسه خبر: 1529443
اقدام دستگاه قضا برای رفع مشکلات تنها کارخانه شمش منیزیم خاورمیانه/مسئولان برای راه اندازی مجددهمکاری کنند
در کمیته اقتصاد مقاومتی و حمایت از سرمایه گذاری و امنیت اقتصادی استان مقرر شد تمام دستگاه‌های اجرایی مربوطه و بانک‌ها برای راه‌اندازی مجدد واحد تولیدی شمش فلز رویال فردوس جهت ظرفیت تولید 100 درصد همکاری کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  خاورستان، پیش از ظهر امروز کمیته اقتصاد مقاومتی و حمات از سرمایه گذاری و امنیت اقتصادی استان با حضور حجت الاسلام ابراهیم حمیدی مدیرکل دادگستری خراسان جنوبی، مشیر الحق عابدی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی، داوود شهرکی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، رئیس دادگستری و دادستان شهرستان فردوس، برخی از مدیران امور بانک‌ها، تامین اجتماعی، امور مالیاتی استان، شرکت‌های آب، برق و گاز و فرامرز کافی مدیر واحد تولیدی شمش فلز رویال فردوس با موضوع بررسی مشکلات این واحد تولیدی در محل سالن جلسات اداره کل دادگستری خراسان‌جنوبی برگزار شد.

 
ابوالفضل داریوش دبیر کمیته اقتصاد مقاومتی و حمایت از سرمایه‌گذاری و امنیت اقتصادی قوه قضائیه خراسان‌جنوبی در این جلسه با بیان اینکه دستگاه‌های نظارتی وظیفه مهم حمایت از سرمایه‌گذاری را بر عهده دارند،اظهار کرد: درکمیته اقتصاد مقاومتی و قوه قضائیه تمام توان خود را برای احیاء پروژه‌های صنعتی و تولیدی و رفع موانع تولید در خراسان‌جنوبی را به کار گرفته‌ایم.
 
وی افزود: مشکل و مسئله واحد تولیدی شمش منیزیم فردوس از چند سال گذشته توسط دادستان و رئیس دادگستری فردوس پیگیری شده اما به طور کامل برطف نشده لذا تصمیم گرفته شد در کمیته ستاد اقتصاد مقاومتی و با حضور مدیران شرکت‌های خدمات‌رسان و بانک‌ها مشکلات این واحد تولیدی برطرف شود.
 
مشیرالحق عابدی معاون هماهنگی امور اقتصادی  استاندار خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه بیان کرد: در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید نیز با در نظرگرفتن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مشکلات واحدهای صنعتی بررسی می‌شود.
 
وی افزود: هدف تمام دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی رفع مشکلات سرمایه‌گذاران، رفع موانع تولید و افزایش اشتغال‌زایی است.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی  استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه رفع مشکلات واحدهای تولیدی به معنای عدم پرداخت مطالبات دستگاه‌هایی چون مالیات، تأمین اجتماعی و بانک‌ها نیست ، تاکید کرد: باید با برنامه‌ریزی دقیق شرایطی فراهم شود که هر واحد تولیدی در کنار فعالیت بتواند مطالبات خود را پرداخت کند.
 
بیان مشکلات شرکت شمش فلز رویال فردوس
فرامرز کافی مدیرعامل شرکت شمش فلز رویال فردوس در این جلسه اظهار کرد: دو سال است که شرکت با مشکلاتی که عمده آن بدهی به بانک‌ها است رو به رو شده و در حال حاضر با 25 درصد تولید فعالیت دارد.
 
وی با بیان اینکه در سال 1391 با مشکلاتی از جمله افزایش نرخ ارز مواجه شدیم ، افزود: به دلیل اینکه تولیدات این شرکت دارای آلاینده بود در شهر فردوس جا نمایی نشده و ناچار  شدیم در مکانی دیگر جانمایی کرده و 3.5 میلیارد تومان تسهیلات گرفته و زیرساخت‌های شرکت به صورت اختصاصی تامین شود.
 
مدیرعامل شرکت شمش فلز رویال فردوس بیان کرد: با توجه به اینکه در مرداد ماه سال گذشته هجمه بزرگی از واردات را شاهد بودیم و تاکنون نیز نتوانستیم این مبلغ را وصول کنیم لذا اقدام به مذاکره با یک شرکت کرده و از 25 بهمن سال گذشته خط تولید را مجدد آماده سازی کرده و از اردیبهشت سال جاری با دو کوره از 7 کوره‌ای که شرکت دارد کار را آغاز کردیم.
 
کافی با بیان اینکه بزرگترین نیاز ما صنایع نطامی است و روز گذشته از صنایع دفاعی امام رضا (ع) سفارش داشته و به واسطه اینکه این شرکت تنها تریت شرکت کشور و حتی خاورمیانه است و در حال حاضر کشور به شدت به تولیدات این کارخانه نیازمند است، عنوان کرد: از بانکها درخواست دارم همانگونه که تا کنون با من همکاری داشته اند بعد از این نیز همکاری کنند که تا پایان سال تولید را به 50 درصد برسانم.
 
وی اظهار کرد: اگر همکاری بانکها را با این شرکت شاهد باشیم قول میدهم که پشیمان نشوید چرا که تا کنون با همکاری نطام بانکی  و مسئولان استان توانستیم کارخانه را دوباره راه‌اندازی کنیم و  با یکسال تنفس به ظرفیت برسیم.
 
درخواست همکاری دارم
مدیرعامل شرکت شمش فلز رویال فردوس با بیان اینکه درخواست همکاری بانک‌ها را دارم، افزود: جنگ اقتصادی فشار بسیار بزرگی به این واحد تولیدی وارد کرد حال که مجدد از ابتدای سال جاری راه اندازی شده تا کنون با 110 نفر نیرو و تولید روزانه 4 تن در حال حاضر به  200 تن تولید رسیده است.
 
کافی با بیان اینکه تامین اجتماعی از مهرماه سال گذشته سهم این واحد تولیدی را متوقف کرده، تصریح کرد: از تامین اجتماعی درخواست دارم همکاری کرده و سهم را آزاد کند.
 
وی با بیان اینکه با اداره کل مالیات مشکل خاصی ندارم و برای تقسیط اقساط و همکاری به توافق رسیده ایم، اظهار کرد: مبلغی بدهی به شرکت گاز و برق نیز دارم که اگر شاهد همکاری بانک‌ها، شرکت‌های آب و برق و مالیات باشم حداقل تا 10 روز آینده به معنای واقعی این واحد تولیدی آغاز به کار خواهد کرد.
 
مدیر عامل شرکت شمش فلز رویال فردوس گفت: چنانچه شاهد همکاری برای تقسیط اقساط با بانک‌ها باشم این اطمینان را می‌دهم که تا پایان سال جاری ظرفیت اسمی تولید که در حال حاضر 25 درصد است را به 50 درصد و برای سال آینده به 100 درصد تولید برسانم.
 
کافی با اشاره به مطالبات ارزی این واحد تولیدی به سیستم بانکی، گفت: ما از بانک تسهیلات را با یوروی یک‌هزار و 300 تومانی گرفتم حال چگونه انتظار دارید باز پرداخت تسهیلات با یوروی 14 هزار تومانی باشد؟
 
بدهی‌های شرکت شمش فلز رویال فردوس
وی افزود: در حال حاضر این واحد تولیدی 450 میلیون تومان بدهی معوقه و 35 میلیون تومان بدهی جاری به شرکت گاز دارد که درخواست فرصت برای پرداخت بدهی را دارم.
 
مدیرعامل شرکت شمش فلز رویال فردوس با بیان اینکه درخواست دریافت 20 درصد یارانه بخش تولید را دارم، گفت: بذهی این واحد تولیدی به شرکت برق نیز 120 میلیون تومان است.
 
داوود شهرکی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی نیز که تمام حماتش از این واحد تولیدی را اعلام کرد و نهایت تلاش را برای همکاری بانکها، تامین اجنماعی، مالیات و شرکت‌های آب و برق داشت، در این جلسه بیان کرد: این واحد تولیدی 80 میلیون تومان به سازمان تامین اجتماعی بدهکار است که با موافقت قانون بخشودگی برای این واحد تولیدی بدهی آن به 520 تومان کاهش یافته و مقرر شد بدهی در 12 قسط پس از 2 ماه تنفس پرداخت شود.
 
وی افزود: همچنین در خصوص مشکل مالیاتی این واحد تولیدی مقرر شد این واحد تولیدی مالیات معوقه خود را تا پایان سال جاری پرداخت کند و در این صورت از 90 درصد بخشودگی جرایم مالیاتی برخوردار شود.
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی در خصوص معوقات بانکی این واحد تولیدی، بیان کرد: با توجه به اینکه تاکنون هیچ بانکی اقدام اجرایی در حوزه قضایی در این خصوص نداشته تصمیم گرفته شد بانک‌ها تمام اجرائیاتی که برای این واحد تولیدی دارند را برای اینکه این واحد با مشکل مواجه نشود به مدت یکسال متوقف کنند.
 
شهرکی اظهار کرد: با توجه به بدهی 487 میلیون تومانی این واحد تولیدی به شرکت گاز تا کنون 73 میلیون تومان از بدهی پرداخت شده و برای مابقی بدهی تصمیم گرفته شد شرکت گاز تعهد 7 ماهه این واحد را به 12 ماه افزایش داده این واحد تولیدی هر ماه 5 درصد از معوقات را بدون تنفس پرداخت کند.
 
وی با اشاره به بدهی 120 میلیون تومانی این واحد تولیدی به شرکت برق، خاطرنشان کرد: مقرر شد علاوه بر پرداخت قبوض جاری نسبت به پرداخت 5 درصد از معوقات به شرکت برق در هر ماه از طرف این واحد تولیدی اقدام شود.
 
حجت الاسلام ابراهیم حمیدی مدیرکل دادگستری خراسان جنوبی نیز در پایان این جلسه، افزود: در نهایت مقرر شد دستگاه‌های اجرایی مربوطه و بانک‌ها با این شرکت همراهی داشته و این واحد طی 20 روز آینده به تولید برگردد.
 
مدیرکل دادگستری خراسان‌جنوبی اظهار کرد: عمده مشکلاتی که این شرکت با آن مواجه بود بحث سیستم بانکی و دستگاه‌های خدمات رسان از جمله گاز و برق بود که به لطف خدا توافقاتی خوبی صورت گرفت که تا پایان سال مشکلاتی که شرکت دارد برطرف خواهد شد.
 
حمیدی بیان کرد: مدیر این واحد تولیدی نیز قول داد از هفته آینده این واحد تولیدی با 20 درصد ظرفیت تولید را آغازبکار کند و تا پایان سال طی برنامه زمان‌بندی این کارخانه که تولیدات مهم کشور را نیز دارد به ظرفیت 50 درصد برسد و برای تولید 100 درصد در سال آینده نیز تلاش شود چرا که با راه‌اندازی مجدد و تولید بالای این شرکت استان و کشور از تولیدات آن نفع خواهند برد.
 
وی خاطرنشان کرد: همچنین مقرر شد تمام احکام قضایی و اجرائیاتی که در خصوص این واحد تولیدی صادر شده به مدت یکسال متوقف شود تا بررسی‌های حقوقی و قضایی نیز به وجود بیاید و مشکلی از این نظر نیز برای شرکت وجود نداشته باشد که منجر به تعطیلی یا کاهش تولیدات این شرکت شود.
 
اختلاف نظر شهرکی و حمیدی بر سر عنوان شدن نام واحد تولیدی
در این جلسه داوود شهرکی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از خبرنگاران درخواست کرد نام این واحد تولیدی منتشر نشود که درخواست وی با واکنش مدیرکل دادگستری خراسان جنوبی مواجه شد و گفت: دغدغه شما برای عنوان شدن نام این واحد تولیدی به جا است اما هدف بیان مشکلات و رفع آنها با همکاری تمام دستگاه های مربوطه است و قرار ایت این جلسه و جلسات مشابه آن نتیجه مثبت داشته باشد لذا هیچ مانع و مشکلی برای عنوان کردن نام واحد تولیدی وجود ندارد و رسانه‌ها می‌توانند این مسئله را بیان کنند.
 
انتهای پیام/
http://dana.ir/1529443
ارسال نظر
نظرات