شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 10:56 منتشر شده در مورخ: 1398/07/22 شناسه خبر: 1529562
کمبود عرضه کپسول گاز مایع در قطب انرژی ایران
کمبود عرضه کپسول گاز مایع در گناوه و سایر شهرستان های استان بوشهر در چند روز اخیر، بلاتکلیفی و گله مندی شهروندان را موجب شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس، نایاب شدن سیلندر گاز مایع در این شهرستان منجر به سردرگمی مردم شده و آنان خواستار پیگیری هرچه سریع تر مشکل بوجود آمده توسط مسئولان مرتبط شدند. یکی از شهروندان گناوه ای در این خصوص می گوید: برای تهیه کپسول گاز مایع به تمام جایگاه های توزیع کپسول مراجعه کردم اما موفق به تهیه کپسول نشدم.

علی حسین پور افزود: متأسفانه در سه روز اخیر به دلیل نداشتن کپسول گاز از پخت غذا محروم و مجبور به استفاده از غذاهای سرد شدم.

یکی دیگر از شهروندان گناوه‌ای هم گفت: چندین روز برای خرید گاز مایع به نمایندگی و عاملان مراجعه می‌کنم و هر بار با دست خالی به خانه برمی‌گردم.

احمد زارعی در این باره تأکید می‌کند: با توجه به اینکه بخشی از منازل شهروندان به شبکه گاز خانگی وصل نشده‌اند، راهی جز استفاده از سیلندرهای گاز مایع وجود ندارد. دیگر شهروند گناوه‌ای هم می گوید: طی چند روزی که در این شهر سیلندر گاز مایع نایاب شده با وجود گرما و شرجی فراوان خانواده‌ها و شهروندان برای پخت و پز و استحمام با مشکل عدیده‌ای روبرو شده اند.

یک بانوی گناوه ای هم می گوید: حدود یک هفته است که برای تهیه گاز به عاملان و نمایندگی آن مراجعه می‌کنم اما هر بار با درهای بسته مواجه شده و هیچ جوابی دریافت نکرده ام. وی بیان کرد: در استانی که مردم آن بر دریایی از منابع گازی نشسته اند نباید با چنین مشکلات حادی مواجه شوند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گناوه نیز در این باره اظهار داشت: این اداره بر توزیع گاز مایع نظارت می کند و جذب و تامین آن برعهده شرکت پخش فرآورده های نفتی است.

محمدحسین داریونی بیان کرد: گاز مایع این شهرستان از استان خوزستان تامین می شود و مشکل بوجود آمده مربوط به این منطقه نیست بلکه کل شهرستان های استان بوشهر با آن گریبانگیر هستند.

وی اظهار داشت: این اداره از زمان کمیاب شدن گاز مایع در شهرستان در حال پیگیری است که امیدواریم هرچه زودتر حل شود.

تاکید می شود قطب انرژی کشور در استان بوشهر واقع شده است و در حالی که دو سوم صادرات نفت ایران از پایانه های نفتی جزیره خارگ انجام می شود و پارس جنوبی عنوان پایتخت انرژی را یدک می کشد اما وضعیت نا مناسب توزیع سلیندر گاز مایع در استان بوشهر بیش از آنکه به دلیل کمبود انرژی باشد ناشی از مدیریت نامناسب توزیع است.

هر چند انتظار می رود که استان بوشهر پوشش لوله کشی گاز در استان بوشهر هر چه سریع تر کامل شود اما تا آن زمان باید با مدیریت مناسب با توجه به در پیش بودن زمستان نباید شاهد نارضایتی شهروندان استان بوشهر از نحوه توزیع و عرضه محصولاتی مانند نفت و سلیندرهای گاز مایع باشند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1529562
ارسال نظر
نظرات