شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 12:09 منتشر شده در مورخ: 1398/07/22 شناسه خبر: 1529580
عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی:
اروپا عملاً از برجام خارج شده است/ ضربه سنگینی به اروپا با کاهش تعهدات برجام در گام چهارم خواهد خورد
عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به اینکه اروپایی ها به تعهدات خود در برجام نیز عمل نکردند، گفت: به طور طبیعی از نظر ما اروپایی ها عملا از برجام خارج شده اند و در برابر نقض تعهدات آمریکا موضعی اتخاذ نکردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفتگو با راه آرمان؛ با تأکید بر اینکه از قرائن کاملاً مشخص است که اروپایی ها حاضر و یا قادر به انجام تعهدات خود در برجام نیستند، گفت: به طور طبیعی از نظر ما اروپایی‌ها عملا از برجام خارج شده اند و در برابر نقض تعهدات آمریکا موضعی اتخاذ نکردند.

وی با اشاره به اینکه اروپایی ها به تعهدات خود در برجام نیز عمل نکردند، ابراز کرد: بنابراین توافقی که یک طرفه باشد و اینکه یک طرف قرار داد بخواهد به تعهداتش عمل کند چنین توافقی مورد قبول ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی ایران نخواهد بود.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی بیان کرد: گام‌هایی که تاکنون جمهوری اسلامی ایران به منظور کاهش تعهدات برجامی اتخاذ کرده است در قالب ماده 36 این توافق نامه است که این اجازه مانور در درون برجام به جمهوری اسلامی ایران داده شده است.

ترقی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران تا کنون سه گام در جهت کاهش تعهدات برجامی برداشته است، اظهار کرد: طبیعتا در گام چهارم هم می تواند با توجه به عدم همکاری اروپا و غربی ها کاهش تعهدات را اتخاذ خواهد کند که می توان گفت این اقدام ضربه سنگینی را به آنان خواهد زد.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه اروپایی ها هیچ گونه همکاری با جمهوری اسلامی ایران نکرده اند به نظر می رسد که با برداشتن گام چهارم اروپایی ها دو راه بیشتر ندارند؛ اینکه یا با آمریکا کاری نداشته باشند و با ایران همکاری کنند و تعهدات خود را مستقل از آمریکا انجام دهند و یا اینکه دیگر راه برگشتی برای آنها وجود نخواهد داشت.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1529580
ارسال نظر
نظرات