شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 13:11 منتشر شده در مورخ: 1398/07/22 شناسه خبر: 1529659
در جلسه علنی امروز مجلس نمایندگان با الحاق یک تبصره به ماده ۲۰۶ قانون آیین‌نامه داخلی مجلس مقرر کردند در صورتی که نماینده یا نمایندگان تذکر دهنده معتقد به باقی بودن مشکل باشند تذکر در قالب سوال در دستور کار قرار خواهد گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (دوشنبه22 مهر) گزارش کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس در رابطه با رد طرح الحاق یک تبصره به ماده ۲۰۶ قانون آیین‌نامه داخلی مجلس را بررسی و با نظر کمیسیون موافقت کردند.

براساس این ماده الحاقی پس از ابلاغ تذکر کتبی و اعلام تذکر شفاهی نماینده یا جمعی از نمایندگان، معاون امور مجلس رییس جمهور در مورد تذکر به رییس جمهور و یکی از معاونان وزیر در مورد تذکر به وزیر موظف است ظرف مدت یک ماه جلسه‌ای را با حضور نماینده تذکر دهنده و یا نماینده نمایندگان تذکر دهنده و مسئولان ذیربط تشکیل و مورد تذکر را بررسی و نتیجه آن را به هیات رییسه کمیسیون مربوطه و نماینده تذکر دهنده اعلام نماید.
 
در صورتی که نماینده یا نمایندگان تذکر دهنده معتقد به باقی بودن مشکل باشند تذکر در قالب سوال در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار خواهد گرفت.
 
پس از بحث و بررسی، نمایندگان با الحاق این تبصره به ماده ۲۰۶ قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی مخالفت کرده و با رد این طرح موافقت کردند.
 
منبع: فارس
http://dana.ir/1529659
ارسال نظر
نظرات