شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:18 منتشر شده در مورخ: 1398/07/23 شناسه خبر: 1529839
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی خبر داد؛
کاشت ۲۳۳هزار نهال قره داغ برای مقابله با ریزگردهای کویر میقان
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی از کاشت ۲۳۳هزار نهال قره داغ نهال و آتریپلکس برای مقابله با حرکت ریزگردهای کویر میقان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عبدالحسین محمدی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ گفت: کویرمیقان اراک با مساحت ۵۰ هزار هکتار دارای ۱۱ هزار و ۵۸۰ هکتار کانون بحرانی و در معرض خطر فرسایش است.

محمدی اظهار کرد: با توجه به همجواری کویر میقان به روستاهای حاشیه کویر و نزدیکی به کلان‌شهر اراک و شهر داودآباد جلوگیری از فرسایش خاک و مقابله با گرد و غبار در اولویت‌های این اداره قرار دارد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی از کاشت ۲۳۳هزار نهال قره داغ نهال و آتریپلکس درکویر میقان خبر داد و افزود: مقابله با گرد و غبار، توسعه پوشش گیاهی، تثبیت و جلوگیری از فرسایش خاک در کانون‌های بحرانی فرسایش بادی از جمله مهمترین اهداف اجرای این طرح در کویر میقان اراک است.

محمدی با اشاره به اینکه کاشت این گیاهان تا سه ماه آینده انجام و عملیات غرق و حفاظت تا سال آینده ادامه یابد بیان کرد: کاشت این گیاهان به مدت ۲ سال نیازمند آبیاری و حفاظت است و پس از آن رشد  گیاهان کشت شده به‌صورت طبیعی ادامه می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد: اعتبار کاشت این نهال ها از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری به این استان تأمین شده است.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1529839
ارسال نظر
نظرات