شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 13:41 منتشر شده در مورخ: 1398/07/23 شناسه خبر: 1529905
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:
اختصاص ۱۲هزار میلیارد تومان تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان در سال گذشته/ تسهیلات تا دوبرابر افزایش می‌یابد
معاون علمی‌وفناوری رئیس جمهور گفت: برای مقابله با تحریم‌ها در معاونت علمی برنامه‌ای جدی در نظر گرفته شده و تمام زیرمجموعه‌ها این موضوع را هدف گذاری کرده‌اند و تسهیلات شرکت‌ها در سال گذشته ۱۲هزار میلیارد تومان بود که امسال به دوبرابر افزایش می‌یابد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به گزارشصبح قزوین؛ سورنا ستاری معاون علمی‌وفناوری رئیس جمهور طی بازدید از واحدهای صنعتی و دانش بنیان که صبح امروز(سه شنبه) در شهرک صنعتی کاسپین صورت گرفت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در معاونت علمی برنامه‌ای جدی درباره اقلام تحریمی در نظر قرار گرفته شده و تمام معاونت‌ها این اقلام را هدف قرار داده‌اند.

وی ادامه داد: نسل جوانی که در این حوزه‌ها فعالیت دارند زمینه ساز اتفاقات خوب در زمینه شرکت‌های دانش بنیان هستند و در زمینه‌های مختلف پزشکی، دارو و غذا و فولاد سازی فعالیت‌هایی انجام می‌شود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ابراز کرد: شرایط تحریم باعث شده بازار مناسبی برای شرکت‌ها درنظر گرفته شود و شرکت‌ها از این شرایط راضی هستند اما این حد رضایت بخش نیست.

وی افزود: بخشی از بازار تولیدات دانش بنیان به دولت اختصاص دارد و بخشی نیز باید توسط مردم مورد توجه قرار گیرد، البته ما باید به افزایش سرمایه گذاری خطر پذیر کمک کنیم.

این مسئول عنوان کرد: تسهیلات شرکت‌ها در سال گذشته12هزار میلیارد تومان بود که امسال به دوبرابر افزایش می‌یابد و سرمایه در گردش و ابعاد اقتصادی نیز در شرکت‌های دانش بنیان درنظر گرفته می‌شود.

وی درباره صادرات شرکت‌های دانش بنیان اذعان کرد: هدفگذاری یک میلیارد دلاری برای صادرات شرکت‌ها درنظر داریم که امیدواریم در سال جاری تحقق پیدا کند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: تاکنون 4هزار و 600 شرکت‌ دانش بنیان داشته‌ایم و در آن‌ها برای 300هزار نفر اشتغال ایجاد شده است؛ رشد شرکت‌ها نیز با افزایش روبه روست و حمایت‌های بیشتری نسبت به گذشته از آن‌ها انجام می‌شود.
انتهای پیام

http://dana.ir/1529905
ارسال نظر
نظرات