شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 19:20 منتشر شده در مورخ: 1398/07/23 شناسه خبر: 1529913
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در قزوین:
امروز حوزه دانش‌بنیان درحال مبارزه با اقتصاد نفتی است/ ساختار بوروکراسی ادارات مانع عملکرد واحدهای تولیدی می‌شود
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: اکنون در کشور بین اقتصاد نفتی و دانش بنیان یک مبارزه وجود دارد و این مبارزه در بخش فرهنگی، سازمانی و بوروکراسی اداری است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به گزارش  صبح قزوین؛ سورنا ستاری در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی که بعدازظهر امروز(سه شنبه) در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد؛ اظهار کرد: در معاونت علمی تعاریفی وجود دارد که مفهوم توسعه از جمله آن‌هاست، توسعه مفهومی درون‌زاست و باید در استان خواستار توسعه باشیم تا اتفاق بیفتد.

وی ادامه داد: تکنولوژی خریدنی نیست تا از خارج کشور وارد شود و در واقع یادگیری تکنولوژی دارای اهمیت است و باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ابراز کرد: اقتصاد دانش بنیان دانشی است که بر ماده خام اجرا شود، این نوع اقتصاد به یک اکوسیستم و زیست بوم نیاز دارد و لازم است روح حاکم بر استان در این زمینه احساس نیاز کرده و اقدام عملی انجام دهد.

وی افزود: در قوانین مبتنی بر اقتصاد نفتی کارآفرینی مطرح نیست، در مقابل ما باید اهمیت کارآفرینی و ارزش کارآفرین در جامعه را مورد توجه قرار دهیم.

رئیس بنیاد ملی نخبگان عنوان کرد: استان قزوین از زیست بوم دانش‌بنیان برخوردار است و دارای واحدهای دانش‌بنیان و دانشگاه‌های خوبی بوده و زمینه فعالیت و سرمایه گذاری را داراست.

رسیدن به توسعه نیازمند فعالیت از درون استان است
وی تاکید کرد: برای رسیدن به توسعه باید از درون فعال شد و اقتصاد و فعالیت‌های دانش بنیان این امر را مدنظر قرار می‌دهد، همچنین سرمایه گذاری بر حوزه پژوهش دارای اهمیت است.

ستاری افزود: دولت باید زیرساخت‌های پژوهش را انجام دهد و بخش خصوصی سرمایه گذاری پژوهش را انجام دهد، درواقع سرمایه گذاری بخش خصوصی در پژوهش باعث ایجاد تولید می‌شود.

وی تصریح کرد: در معاونت علمی مشکلات شرکت‌های دانش بنیان بررسی می‌شود، اکنون در کشور بین اقتصاد نفتی و دانش بنیان یک مبارزه وجود دارد و این مبارزه در بخش فرهنگی، سازمانی و بوروکراسی اداری است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ابراز کرد: ما سالیان سال است که مصرف کننده محصولات وارداتی هستیم و ساختار بوروکراسی ادارای واحدهای دانش بنیان و صنعت را اذیت می‌کند؛ چرا که زمان زیادی برای گرفتن مجوزها صرف می‌شود.

وی در پایان گفت: در مبارزه جدی‌ای که در کشور وجود دارد، واحدهای دانش بنیان سربازان و خط مقدم مبارزه هستند؛ لذا رسیدگی به مشکلات آن‌ها دارای اهمیت است.
انتهای پیام

 

http://dana.ir/1529913
ارسال نظر
نظرات