شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 14:25 منتشر شده در مورخ: 1398/07/24 شناسه خبر: 1529914
در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی مطرح شد؛
راه‌اندازی زیست بوم فناوری و نوآوری در قزوین/ ۱۶۰محصول توسط شرکت‌های دانش‌بنیان تولید شده است
استان قزوین دارای 68واحد علم و فناوری است که از این تعداد 21واحد در پارک علم و فناوری واقع شده و تاکنون 160محصول در آن‌ها تولید شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به گزارش صبح قزوین؛ مصطفی مافی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی که بعدازظهر امروز(سه شنبه) با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و مسئولین استانی در سالن جلسات استانداری برگزار شد؛ اظهار کرد: قزوین دارای 68واحد علم و فناوری است که از این تعداد 21واحد در پارک علم و فناوری واقع شده و تاکنون 160محصول در آن‌ها تولید شده است.

رئیس پارک علم و فناوری قزوین ادامه داد: ما قصد داریم در استان که دارای پتانسیل و ظرفیت‌های بالایی است و قطب صنایع شوینده، انرژی، غذایی، بهداشتی دارویی و تهویه است زیست بوم فناوری و نوآوری را شکل دهیم.

در ادامه داود محمدی ابراز کرد: تبدیل علم به ثروت در برنامه ریزی کلان کشور مدنظر قرار گرفته شده و لازم است علم به جای ماندن در کتابخانه در عرصه‌های صنعت و مسائل مورد نیاز جامعه جاری سازد، ما با تجاری سازی علوم فاصله معناداری داریم.

وی افزود: تولید انبوه بر مبنای علم گره گشای مشکلات خواهد بود، پروژه چشمه نور و شتابگر ملی ایران از نمونه‌های مهم کشوری است که در استان اجرا می‌شود و نیازمند اعتبارات است.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس عنوان کرد: در راستای فناوری نانو ایده‌هایی در راستای کیفیت آب ارائه شده که استان قزوین به آن نیاز دارد.

در بخش دیگر جلسه هدایت الله جمالی پور اذعان کرد: در استان مدیران وظیفه تسهیلگری و توسعه استان را دارند که ضرورت آن حمایت از حوزه‌های دانش بنیان است.

وی ادامه داد: تلاش بر این است رابطه دانشگاه با صنعت گسترش پیدا کند و رابطه با واحدهای تولیدی ایجاد شود؛ در واقع باید اعتماد و حمایت در زمینه‌های مختلف ایجاد شود و این اعتماد کشور را در منطقه سرآمد خواهد کرد.

استاندار قزوین در پایان گفت: صنعت، گردشگری و کشاورزی مواردی هستند که باید در استان مورد توجه قرار گیرد و با پیگیری این امور نقش اقتصادی استان در کشور و منطقه پررنگ‌تر خواهد شد.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1529914
ارسال نظر
نظرات