شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 13:42 منتشر شده در مورخ: 1398/07/23 شناسه خبر: 1529951
سخنگوی شورای اسلامی ارومیه:
استفاده از اسامی شهدا در نامگذاری معابر؛ اولویت شورای شهر ارومیه/ رسیدگی به بافت فرسوده و غیرمجاز مهم‌ترین رویکرد شهری است
سخنگوی شورای اسلامی شهر ارومیه یکی از اولویت های اساسی شورای شهر را در نامگذاری معابر و کوچه ها به نام شهدا و زنده نگهداشتن یاد شهدا عنوان کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اروم نیوز، حسین پناهی در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات شورای شهر ارومیه با حضور خبرنگاران رسانه های جمعی برگزار شد، با اشاره به قدرت عظیم جمهوری اسلامی، اظهار داشت:  دستگیری فردی که در صحنه های جنگ نرم علیه نظام جمهوری اسلامی فعالیت کرده و ضرباتی در فتنه ۸۸ به کشور زد، قابل تقدیر است.

وی، در این جلسه که به عنوان اولین نشست خبری سخنگوی شورای اسلامی شهر ارومیه با خبرنگاران بود، در پاسخ به سوالات خبرنگاران و ارائه عملکرد شورای شهر پرداخت.

سخنگوی شورای اسلامی شهر ارومیه، افزود: سرمایه گذاری در شهر ما یکی از ضروریات و پر اهمیت ترین رویکردهای شورای دور چهارم و پنجم است یعنی اگر ما نتوانیم جذب سرمایه گذار داشته باشیم عملا نخواهیم توانست توسعه شهری داشته باشیم، لذا پروژه امام را به عنوان یکی از پروژه های اولویت دار شهر با معرفی سرمابه گذاران جدید انجام خواهیم داد.

پناهی، با اشاره به فعالیت ۶۲ هیئت ورزشی در ارومیه، ابراز کرد: موضوع حمایت از والیبال یکی از مسائل اساسی شوراست چراکه در داخل شهر ما والیبال برند است و سعی داریم با تمام وجود از آن دفاع کنیم؛ با همین دیدگاه مبلغ ۱۵ میلیارد تومان برای والیبال بسته شده و ۳ میلیارد آن برای مسابقات جهانی والیبال هزینه شد که میزبان بودیم.

وی، با اشاره به اهتمام شهرداری و شورای شهر در اتمام پروژه های نیمه تمام شهری تاکید کرد: پروژه پل غیرهمسطح آذربایجان، پروژه پارک ساحلی، یادمان شهید باکری، پروژه امام، تراموای شهری، نوسازی و بهسازی حمل و نقل شهری و … جزو پروژه های کلان ما هستند که باید به سرانجام برسانیم.

سخنگوی شورای اسلامی شهر ارومیه در ادامه افزود: پروژه سیتادیوم در آذرماه سال جاری افتتاح می شود که مساحت کل آن ۲۵۰ هزار مترمربع بوده و از پروژه های عظیم شهری است، پروژه اوریاد پیشرفت خوبی دارد طبقات تجاری به مراحل اجرایی نزدیک می شود و مسکونی ها نیز در حال اتمام است، پروژه شهربازی مدرن ما از وضعیت خوبی برخوردار است.

وی، اضافه کرد: حاشیه نشینی در کل دنیا مرسوم است و ما قائل به یکسانی همه شهروندان هستیم، بنابراین توزیع عادلانه اعتبارات و بودجه شهری رویکرد شورای پنجم است. رسیدگی به بافت فرسوده و غیرمجاز بهترین رویکرد شهری است و پیشنهادهایی در راستای ساماندهی آن به مسئولین داده شده است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: شهرداری در صدد ارائه خدمات به شهروندان حاشیه نشین بوده و هیچ تفاوتی میان شهروندان از لحاظ منطقه سکونت وجود ندارد، ایجاد فضای سبز، مسجد و مدرسه و سایر امکانات نیز در مناطقی که وجود ندارد در اولویت اقدامات است.

پناهی با اشاره به اینکه از امسال هیچ نیروی جدیدی به بدنه شهرداری ارومیه افزوده نخواهد شد، اذعان کرد: باوجود اینکه در شهرداری نیروی مازاد داریم ولی بعد از بازنشستگی هیچ نیرویی جایگزین جذب نمی شود، همچنین شورا تصویب کرد از امسال دیگر فرد جدیدی به سازمان افزوده نمی شود و نیروی انسانی اضافه نمی شود، هیچ برنامه ای هم برای تعدیل نیرو نداریم.

وی با اشاره به اولویت نامگذاری در معابر و خیابان های شهر به استفاده از نام شهدا گفت: اولویت اصلی و اساسی شورای شهر در استفاده از اسامی شهدا برای معابر و کوچه و خیابان ها بوده و سعی داریم تا به این طریق یاد و نام و رشادت های شهدا را زنده نگه داریم.

سخنگوی شورای اسلامی شهر ارومیه تاکید کرد: درج اسامی قدیمی محلات در کنار اسامی جدید در دور چهارم شورا تصویب شد که بخشی در دور چهارم عملیاتی و بخشی دیگر در دور پنجم اجرایی شد، با اینحال ساماندهی مجدد در نامگذاری خواهیم داشت.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1529951
ارسال نظر
نظرات