شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 15:25 منتشر شده در مورخ: 1398/07/23 شناسه خبر: 1530009
استاندار خراسان رضوی:
باید زمینه رضایت مردم از زیارت عتبات عالیات را فراهم کنیم
استاندار خراسان رضوی گفت: به دلیل علاقه مردم بویژه ایرانیان به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) موظف هستیم به عنوان کارگزاران نظام زمینه رضایت آنها از زیارت عتبات عالیات و حضور در پیاده‌روی اربعین حسینی و ایام پایانی دهه صفر را فراهم کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ علیرضا رزم حسینی، استاندار خراسان رضوی ظهر امروز در جلسه ستاد اربعین گفت: جریان راهپیمایی اربعین حسینی نتیجه مقاومتی است که امروز به همبستگی جهانی تبدیل شده است و بسیاری از کشورها در راهپیمایی عظیم شرکت می‌‌کنند.

وی افزود: اگر چه تحریم‌ها بر اقتصاد ما فشار آورده اما در سیاست‌‌های بین‌‌المللی منطقه، قطبی بزرگ و تأثیرگذار بوده و شاهد توفقیات جمهوری اسلامی در عرصه‌های مختلف هستیم.

استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: به دلیل علاقه مردم بویژه ایرانیان به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) موظف هستیم به عنوان کارگزاران نظام زمینه رضایت آنها از زیارت عتبات عالیات و حضور در پیاده‌روی اربعین حسینی و ایام پایانی دهه صفر را فراهم کنیم.

وی افزود: هماهنگی‌های اربعین، نسبت به سال‌های گذشته نظم بهتری دارد و سازمان یافته‌تر و منظم‌تر ادامه می‌‌یابد که امیداوریم به تدریج به یک موسم جهانی مانند حج تبدیل شود.

رزم حسینی ضمن رضایت از بحث امنیت زائران تصریح کرد: نیروی انتظامی، بسیج و سربازان گمنام که در صف مقدم قرار دارند امنیت زائران اربعین و زائران دهه پایانی ماه صفر را فراهم کرده اند.

وی افزود: علما نیز باید در حوزه فرهنگی و مذهبی برنامه‌‌ریزی کنند زیرا باید معرفت شناسی امام حسین(ع) و درک قیامشان را در این ایام برای همگان بالا ببریم و فضایی ایجاد کنیم تا از این بستر استفاده کنند.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه باید فرمانداری مشهد با تائید کمیسیونی متشکل از دستگاه‌‌های مختلف دست اندرکار باشد، خاطرنشان کرد: شهرداری مشهد پای کار است و باید از الان پیش بینی‌های  لازم را انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه در راستای خدمات بهتر به زائران باید دبیرخانه دائمی نیز داشته باشیم، افزود: با توجه به اینکه سالیانه شاهد افزایش رشد ۱۰ الی ۲۰ درصدی هستیم، باید مسیرها را مشخص و مانند مسیر اربعین تابلوها شماره داشته باشند تا موجب امنیت بیشتر زائران شود.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1530009
ارسال نظر
نظرات