شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 13:15 منتشر شده در مورخ: 1398/07/24 شناسه خبر: 1530126
عضو شورای شهر تربت حیدریه:
جایگاه نظارتی شورای شهر نباید سیاسی و جناحی شود
عضو شورای شهر تربت حیدریه گفت: انتخاب شهرداران، تصویب بودجه شهرداری و نظارت بر عملکرد شهرداران و مدیران شهری مهمترین وظایف شورای شهر است و نباید حوزه نظارتی این شورا تحت تاثیر مسائل سیاسی و جناحی قرار بگیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرنگار صبح توس؛ احمد وطن دوست عضو شورای شهر تربت حیدریه صبح امروز در جلسه علنی این شورا اطهار داشت: هر کدام از اعضای شورای شهر بعنوان وکیل مردم عهدهایی با موکلین خود بسته اند که باید به آن عمل کنند و پاسخگو باشند، لذا مطالبه گری همراه با انتقاد سازنده و ارائه راهکار و پیشنهاد از سوی مردم بعنوان یک موتور محرک در این مسیر کمک شایانی به اعضا می کند.

رئیس کمیسیون خدمات شهری تصریح کرد: بر همین اساس قانون اساسی حدود اختیاراتی را برای شورای شهر مشخص کرده ولی متاسفانه در تمام ادوار، شورا ها نتوانستند از این اختیارات قانونی به نحو شایسته ای استفاده کنند و به بسیاری از مسائل شهری نپرداختند.

وی بیان کرد: انتخاب شهرداران، تصویب بودجه شهرداری و نظارت بر عملکرد شهرداران و مدیران شهری مهمترین وظایف شورای شهر است که در همه این حوزه ها ضعفیف عمل شده است.

وطندوست به آفتی که در کشور وجود دارد و مدیران جدید مشکلات را به مدیران قبلی منتسب می کنند اشاره کرد و افزود: وقتی مدیری مسئولیتی را می پذیرد باید همه آنچه در قبل بوده را بداند و بپذیرد و نسبت به وضع حوزه مدیریتی خود آگاهی داشته باشد.

وطندوست به جایگاه نظارتی شورای شهر پرداخت و گفت: در جایگاه نظارتی شورای شهر جای هیچ گونه ملاحظه سیاسی و جناحی نسیت و عضو شورای شهر باید با شجاعت نسبت به عملکرد مدیران ناکارآمد انتقاد و پرسش گر باشد و نباید قصور خود را در عدم رفع مشکلات شهر کتمان کند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1530126
ارسال نظر
نظرات