شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 10:08 منتشر شده در مورخ: 1398/07/24 شناسه خبر: 1530139
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد خبر داد
برگزاری مراسم راهپیمایی جاماندگان اربعین در یزد/ راهپیمایی اربعین زمینه ساز ظهور
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد از برگزاری مراسم راهپیمایی جاماندگان اربعین در یزد خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛حجت‌الاسلام علیرضا نجیمی در مصاحبه یزدرسا،‌ پیرامون نقش اربعین در شکل‌گیری تمدن اسلامی گفت: مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی که هرساله بر شکوه و عظمت آن افزوده می‌شود آبستن اتفاقات بزرگی در دنیاست که این اتفاق می‌تواند زمینه‌سازی ظهور و شکل‌گیری تمدن اسلامی را فراهم کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد افزود: هر چه برای بزرگداشت این مراسم تلاش کنیم مقدمه ظهور را بهتر فراهم خواهیم کرد.

نجیمی علت سانسور مراسم راهپیمایی اربعین حسینی توسط رسانه‌های غربی و استکباری را تلاش آنان برای بی‌خبر ماندن افکار عمومی جهان و جلوگیری از بیداری جهانیان دانست و گفت: وقتی راهپیمایی اربعین زمینه‌ساز ظهور بوده و تمدن اسلامی را شکل می‌دهد طبیعی است که جبهه استکبارتمام هم‌وغم خود را برای سانسور این تجمع عظیم بشری به کار گیرد و اجازه مخابره خبر این رویداد بزرگ را ندهد تا مبادا مردم دنیا و به‌ویژه مسلمانان جهان از این واقعه کوچکترین اطلاعی داشته باشند.

وی تقویت وحدت بین دو کشور ایران و عراق برای معرفی راهپیمایی بزرگ اربعین را امری ضروری برشمرد و اظهار داشت: درراهپیمایی بزرگ اربعین نه‌تنها شیعیان دو کشور بلکه بسیاری از شیعیان دنیا حضور دارند و باید این دو کشور تلاش کنند تا بااطلاع رسانی و آگاهی بخشی، مروج و بازتاب‌دهنده این رویداد عظیم بشری در رسانه‌های دنیا باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان با اعلام خبر اعزام روحانیون داوطلب در قالب کاروان‌ها و هیئات مذهبی به راهپیمایی اربعین گفت: برای اعزام مبلغان ابتدا فراخوانی زده‌شده و روحانیون آماده اعزام پس از سازمان‌دهی اعزام شدند.

وی تصریح کرد: تلاش کردیم که فرهنگ حضور روحانی در کاروان جا بیفتد چراکه حضور روحانیون در کاروان‌ها می‌تواند درراستای مدیریت و کاهش آسیب‌ها مثمر ثمر باشد.

نجیمی در بخش دیگری از سخنانش از برگزاری مراسم راهپیمایی جاماندگان اربعین در یزد خبر داد و اظهار داشت: این مراسم از ساعت 7:30 دقیقه صبح روز اربعین پس از قرائت زیارت اربعین از امامزاده جعفر (ع) به سمت مسجد جامع برگزار و سپس طبق سنت دیرینه مراسم عزاداری هیئات یزد در این مسجد صورت می‌گیرد.

وی در پایان اضافه کرد: شام روز اربعین نیز مراسم عزاداری هیئات استان در مسجد حسنین صفائیه برگزار خواهد شد.

گفتنی است مراسم عزاداری اربعین حسینی با حضور هیئات مذهبی به‌صورت زنده از شبکه یزد پخش می شود.

انتهای پیام/ح

 

http://dana.ir/1530139
ارسال نظر
نظرات