شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 15:52 منتشر شده در مورخ: 1398/07/24 شناسه خبر: 1530158
معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی زنجان خبرداد
آغاز به کار نخستین همایش گریم و لباس فرهنگ عاشورایی در زنجان
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: نخستین همایش گریم،چهره پردازی و لباس و عکس در فرهنگ عاشورایی آغاز به کار کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛محمود علیمحمدی امروز در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: نخستین همایش گریم،چهره پردازی و لباس و عکس در فرهنگ عاشورایی در زنجان آغاز به کار کرد.

وی با بیان اینکه این همایش با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، نائب رئیس شورای شهر زنجان و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری زنجان آغاز به کار کرد، افزود: علاقه مندان تا 24 مهر ماه می توانند آثار خود را به این همایش ارائه کنند.

این مسئول خاطرنشان کرد: مراسم اختتامیه این همایش 25 مهر ماه سال جاری در فرهنگسرای امام خمینی (ره) زنجان با حضور هنرمندان برگزار می شود.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان ادامه داد: این همایش با هدف ترویج فرهنگ عاشورایی با استفاده از هنر عکاسی و تحکیم باورها و ارزش های عاشورایی برگزار شده است.

علیمحدی تصریح کرد: به سه اثر برتر این جشنواره تندیس و جایزه این همایش ارائه می شود.

وی با بیان اینکه فرهنگ عاشورایی همواره با فرهنگ ایرانی عجین شده است، افزود: این همایش فرصتی برای ارائه فرهنگ عاشورایی در قالب های مختلف هنری از جمله عکاسی است.

این مسئول با اشاره به اینکه فرهنگ عاشورا همواره در جامعه ساری و جاری است، بیان داشت: این فرهنگ از 1400 سال گذشته نمود یافته و امروز هم هر کس به زبانی به این فرهنگ می پردازند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1530158
ارسال نظر
نظرات