شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 13:01 منتشر شده در مورخ: 1398/07/24 شناسه خبر: 1530161
گزارشی از موکب "سیدة الزینب سلام الله علیها"؛
اهالی این روستا با همه دارایی‌شان به میزبانی زائران حسینی آمده‌اند
همت مردمان روستا ضیاء آباد و طبع بلند مهمان داریشان آنان را بر آن داشت که از زائران ابا عبدالله الحسین علیه السلام میزبانی کنند؛ نام موکبشان را سیده الزینب سلام الله علیها نهادند و صبورانه در این راه؛ مهمانداری را مشق خود کرده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان؛ ضیاء‌آباد روستایی از توابع شهرستان نرماشیر است، مسجد بزرگی دارد که دارای دو حسینیه است.

همت مردمان این روستا و طبع بلند مهمانداری‌شان آنان را بر آن داشت که از زائران ابا عبدالله الحسین علیه السلام میزبانی کنند.

این روستا که در مسیر زائران امام حسین (ع) است اگر چه در سال های گذشته رسم مهمانداری از زائران امام حسین (ع) را سرلوحه داشته است اما از سال گذشته مردمانش عزم خود را جزم کردند تا  از زائران و عاشقان در پیاده روی اربعین حسینی رسما پذیرایی کنند.

نام موکبشان را سیدة الزینب سلام الله علیها نهادند و صبورانه در این راه؛ میزبانی را مشق خود کردند.

رحمان رحیمی امام جماعت مسجد این روستا در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص خدمات رسانی به زائران امام حسین (ع) گفت: سال گذشته روزانه حداکثر ۲ هزار تا ۲ هزار و پانصد پرس غذا پخت داشتیم  اما امسال بدلیل حجم بالای زوار حداقل ۳ هزار و پانصد تا ۴ هزار پرس روزانه غذا طبخ کردیم.

وی ادامه داد: حجم بالای عاشقان پیاده روی اربعین حسینی امسال به حدی بود که ما در دو شب۶ هزار و پانصد تا ۷ هزار پرس غذا هم طبخ کردیم.

رحیمی عنوان کرد: با توجه به اینکه زائران از سیستان و بلوچستان وارد کرمان می شوند زمان نهار و شام به موکب سیدة الزینب سلام الله علیها می رسند، از این رو آشپزخانه این موکب در طول شبانه روز تعطیلی ندارد.

امام جماعت مسجد روستای ضیاءآباد به دیگر خدمات این موکب اشاره کرد و توضیح داد: به دلیل وسعت کار در این موکب دو طلبه از جامعة المصطفی دعوت شد که یکی از آن ها طلبه هندوستانی و دیگری پاکستانی است.

وی تشرح کرد: طلبه هندی علاوه بر خودش، همسر و فرزند پسرش نیز در این راه به زائران خدمت رسانی می کنند، همسر ایشان در میان بانوان زائر فعالیت فرهنگی دارد و پسرش به نام سید محمد صدوق زیدی در بخش خدمت رسانی به بیماران کار مترجمی را به عهده گرفته است.

در زیر تصاویری از خدمت رسانی موکب سیدة الزینب سلام الله علیها را مشاهده می کنید.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1530161
ارسال نظر
نظرات