شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 13:56 منتشر شده در مورخ: 1398/07/28 شناسه خبر: 1530510
عضو هئیت علمی دانشگاه تهران:
مردم به ادامه برجام و مذاکره با امریکا اعتماد ندارند/ مذاکره با شیطان ما را در مسیر عقب‌نشینی قرار می‌دهد
عضو هئیت علمی دانشگاه تهران گفت: براساس نظرسنجی موسسه گالوپ سطح رضایت‌مندی و اعتماد مردم ایران به برجام از ۷۵درصد به زیر ۴۰درصد رسیده است و در این شرایط امریکایی‌ها با روحانی مذاکره نخواهند کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدصادق کوشکی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی صبح قزوین؛ اظهار کرد: در برهه‌ای از زمان براساس نظرسنجی موسسه گالوپ امریکا بالای 75درصد مردم کشور به برجام امیدوار بودند، در آن زمان امکان مذاکره با روحانی وجود داشت، اما اکنون براساس همان نظرسنجی زیر 40درصد مردم ایران به مذاکره و برجام اعتماد دارند.

وی ادامه داد: اکنون که امریکا از عدم اعتماد مردم ایران نسبت به مذاکره آگاه است با روحانی مذاکره نخواهند کرد و او را در حسرت مذاکره خواهند گذاشت.

عضو هئیت علمی دانشگاه تهران ابراز کرد: علی‌رغم این عدم اعتماد باز هم روحانی این راه را پیش خواهد رفت؛ پیشنهاد او در نیویورک این بوده که شما تعهدات برجامی را انجام دهید و در مقابل ما تعهد پذیرش پروتکل الحاقی را به شکل قانونی که باید 2025 انجام می‌دادیم، اکنون انجام می‌دهیم.

وی افزود: درواقع با این نوع نگاه ما علاوه بر برجام اقدام دیگری را نیز انجام می‌دهیم تا شما تعهد برجامی خود را انجام دهید، اما طرف مذاکره کننده این درخواست را نیز نپذیرفت.

این استاد علوم سیاسی عنوان کرد: وقتی ما در مسیر مذاکره با شیطان می‌افتیم هر روز باید عقب‌نشینی کنیم و در تاریخ کشور ما حتی در زمانی که عراقی‌ها تا نزدیکی اهواز پیشروی کرده بودند اگر وزیر خارجه ما به نیویورک می‌رفت، می‌توانست در کل نیویورک قدم بزند اما اکنون نخستین باری است که وزیر خارجه ما در سازمان ملل زندانی است.

انتهای پیام/6006

 

http://dana.ir/1530510
ارسال نظر
نظرات