شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 12:57 منتشر شده در مورخ: 1398/07/26 شناسه خبر: 1530624
مولف یزدی کتب دینی و محقق علوم قرآنی:
حضور بانوان در راهپیمایی اربعین به معنای لبیک گفتن به حضرت زینب ( س ) است
مولف یزدی کتب دینی و محقق علوم قرآنی گفت: حضور زنان و دختران جوان در این راه پیمایی با هر عقیده و مذهبی نشان از بیداری اسلامی در بانوان ما و هم عهد شدن آنان با حضرت زینب ( س ) دارد و این مکتب زینبی است که مشت محکمی به دشمنان اسلام است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سمیه اکبری فرد در گفتگو با یزدرسا،‌ مکتب سیدالشهداء را مکتب پویا، زنده و بین المللی خطاب کرد و گفت: در دستگاه ابا عبدالله ( ع ) همه چیز زنده و پویا و تازگی دارد و با گذشت هزاران سال و خورده ای نه تنها چراغ این مکتب خاموش نشده است بلکه روز به روز پرفروغ تر می‌شود و در سراسر جهان این مکتب نهادینه و بین المللی شده است.

 
این مولف کتب دینی، اربعین را فرصتی برای عهدی دوباره با آرمان‌های سید الشهداء برشمرد و افزود: اربعین فرصتی است تا دل‌ها و قدوم عاشقان به سمت وسوی حرم حسینی رهسپار شود و این جمعیت میلیونی نشان می‌دهد که عاشقان، پای عهدشان با مکتب سید الشهداء ایستاده اند.
 
این دین پژوه تصریح کرد: دشمنان اسلام نقشه‌های شومی برای غرب خاورمیانه کشیده اند و بارها جنگ و خونریزی راه انداخته اند اما این پیاده روی میلیونی در اربعین تمام امید و نقشه‌های آنان را برملاء ساخته است.
 
وی معرفت را پایه و اساس اربعین دانست و خاطرنشان کرد: اگر چه صرف پیاده روی هم عاشقی کردن است اما این پیاده روی باید با معرفت حسینی همراه شود تا زنگار دل با ندای لبیک یا حسین ( ع ) شست و شوی پیدا کند.
 
اکبری فرد، به حضور بانوان در راه پیمایی اربعین اشاره کرد و گفت: حضور زنان و دختران جوان در این راه پیمایی با هر عقیده و مذهبی نشان از بیداری اسلامی در بانوان ما و هم عهد شدن آنان با حضرت زینب ( س ) دارد و این مکتب زینبی است که مشت محکمی به دشمنان اسلام است.
 
این محقق افزود: هر ساله باید به این جمعیت میلیونی اضافه شود تا انشاالله حلقه وصلی به قیام حضرت مهدی ( عج ) شود.
 
انتهای پیام/
http://dana.ir/1530624
ارسال نظر
نظرات