شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 13:44 منتشر شده در مورخ: 1398/07/27 شناسه خبر: 1530819
هشدارهواشناسی لرستان نسبت به وقوع سیلاب/تمهیدات لازم به کار گرفته شود
مدیرکل هواشناسی استان لرستان از احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها خبر داد و گفت: دستگاه های مربوطه تمهیدات لازم را در راستای کاهش خسارات به کار بگیرند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سفیرافلاک، بهروز مرادپور ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: طی روزهای آتی جو منطقه تحت تاثیر فعالیت سامانه بارشی قرار می گیرد که سبب ابرناکی، رگبار باران، رعدوبرق و وزش باد شدید با سرعت بیش از ۷۰ کیلومتر و کاهش دماهای روزانه می شود.

وی افزود: همه نقاط استان به ویژه شهرهای سلسله، دلفان، بروجرد، الیگودرز، دورود، شول آباد، سپیددشت و تا حدودی خرم آباد و شمال کوهدشت تحت تاثیر این سامانه قرار می گیرد.

مدیرکل هواشناسی استان لرستان عنوان کرد: بارشها در اغلب نقاط بین ۱۰ تا ۱۵ میلیمتر ولی با توجه به ماهیت بارش های رگباری در برخی نقاط بیش از ۲۰ میلیمتر پیش بینی می شود.

وی بیان کرد: احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و جاری شدن روان آب، سیلابی شدن مسیل ها، صاعقه، مه آلود شدن جاده های کوهستانی به همراه کاهش دید و وزش تند بادهای لحظه ای وجود دارد.

مرادپور با بیان اینکه بارش های فراگیر در ساعات بعدازظهر و شب محتمل تر است تصریح کرد: به ارگانهای مربوطه توصیه می شود تمهیدات لازم را برای تسریع در برداشت محصولات کشاورزی، احتیاط در رانندگی با توجه به لغزندگی جاده ها، عدم توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، کاهش خسارات احتمالی ناشی از رگبار و رعدوبرق و نیز احتمال برخورد صاعقه، وزش باد شدید به‌خصوص شکستن سرشاخه های درختان، سقوط اجسام و … به کار گیرند.

 انتهای پیام/

http://dana.ir/1530819
ارسال نظر
نظرات