شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 14:36 منتشر شده در مورخ: 1398/07/27 شناسه خبر: 1530846
با شعار حب الحسین یجمعنا؛
پیاده‌روی جاماندگان اربعین در گلستان برگزارشد
پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی در سراسر استان گلستان برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما؛ همزمان با اربعین حسینی پیاده روی نمادین جاماندگان اربعین همچون سال‌های گذشته با حس و حال معنوی عزاداران حسینی در سراسر شهرهای گلستان برگزارشد.

در این مراسم که با دسته روی و سینه زنی و زنجیر زنی همراه بود هزاران نفر حسرت کشیده و جامانده از پیاده روی نجف اشرف تا کربلای معلی  بر سر و سینه زدند و  شعار حب الحسین یجمعنا در شهرهای گلستان و در امام زادگان و بقاع متبرکه سردادند.

پیاده روی و عزاداری روز اربعین حسینی(ع) در آستان مقدس امامزادگان  درمر کز استان گلستان با حضور استاندار، فرماندار و خیل عظیم مردم عزادار از  پارک شهر به سمت امامزاده عبدالله(ع) و از روستاهای مجاور امامزاده سلیمان(ع) برگزارشد.

همچنین در  بندرگز از مسجد جامع تا امامزاده حبیب اله(ع) نوکنده، در مینودشت از امامزاده جعفر(ع) تا حرم یحیی بن زید(ع) گنبد، درکردکوی ازشهر کردکوی تا امامزاده ابراهیم(ع) النگ و درگنبد کاووس از سطح شهر تا حرم یحیی بن زید(ع) برگزار شد.

در مسیر این پیاده روی عاشقان و شیفتگان اباعبدالله الحسین نیز با برپایی موکب های پذیرایی به استقبال زائرین رفتند.

همچنین در این ایام ۲۱ هیئت عزاداری در حال پیاده روی به سمت  مشهد مقدس و بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) هستند و عزاداری برای 28 صفر هستند

انتهای پیام/

http://dana.ir/1530846
ارسال نظر
نظرات