شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 14:17 منتشر شده در مورخ: 1398/07/27 شناسه خبر: 1530850
عضو مجلس خبرگان رهبری:
پیاده روی اربعین نماد اتحاد مسلمانان جهان است
نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: پیاده روی اربعین حسینی نماد اتحاد مسلمانان جهان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سفیرافلاک، آیت‌الله احمد مبلغی، ظهر امروز در مراسم اربعین حسینی که در امامزاده جعفر(ع) بروجرد برگزار شد، اظهار داشت: پیاده روی اربعین حسینی بزرگترین حرکتی است که شیعیان جهان در دنیا به نمایش می گذارند و هرساله میلیون‌ها زائر از سراسر جهان در این پیاده روی شرکت می کنند.


وی با اشاره به اینکه این پیاده روی حرکت به سوی خدا و همچنین دفاع از اسلام و قرآن است افزود: در این مراسم معنوی مسلمانان دنیا با وحدت و اتحاد در این مسیر حرکت می کنند و اربعین نمایش شور حسینی است.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: امروز باید براساس قیام حسینی به حرکت خود در مسیر مشخص شده ادامه دهیم و به هیچ عنوان تسلیم شرایط نشویم و با تاسی از سیدالشهدا(ع) همواره در مسیر قرآن و اسلام حرکت کنیم.

وی بیان کرد: هر ساله بر تعداد زائرانی که در پیاده روی اربعین حضور می یابند افزوده می شود که بیانگر این است که عشق به امام حسین(ع) هر ساله گسترده تر می شود و خیل عظیمی از عزاداران در این مراسم به سوی کربلا حرکت می کنند.

مبلغی با اشاره به مهمان نوازی عراقی ها گفت: در ایام اربعین بستری از عراقی ها درهای منازل خود را برای پذیرایی از زائران باز می گذارند و با دل و جان به زائران خدمت رسانی می کنند .

وی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران نگاه ویژه ای به اربعین حسینی دارد و هرساله زائران اربعین مشتاقانه تر راهی سفر اربعین می شوند.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: اربعین حسینی نماد اتحاد و حرکتی بزرگ است که در دنیا بی نظیر بوده و هر سال که می گذرد این مراسم با شکوه تر، گسترده تر و با جمعیت بیشتری از شیعیان برگزار می شود.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1530850
ارسال نظر
نظرات