شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 22:45 منتشر شده در مورخ: 1398/07/27 شناسه خبر: 1530898
نمایندگان پارلمان انگلیس با تصویب متممی دولت این کشور را موظف کردند که از اتحادیه اروپا بخواهد برگزیت را به‌مدت سه ماه به تعویق بیندازد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بی‌بی‌سی، نمایندگان پارلمان انگلیس روز شنبه متممی را به تصویب رساندند که به موجب آن دولت این کشور باید طی نامه‌ای رسمی به اتحادیه اروپا خواستار به تعویق افتادن برگزیت تا روز 31 ژانویه (10 دی‌ماه) شود.

در حالی که بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلیس بارها تأکید کرده است که تحت هر شرایطی تا روز 31 اکتبر (9 آبان) کشورش را از اتحادیه اروپا خارج خواهد کرد، پارلمان انگلیس در جلسه‌‌ای تاریخی (نخستین جلسه‌ای که در 37 سال اخیر در روز شنبه برگزار می‌شود) با 322 رأی موافق در برابر 306 رأی مخالف، متمم پیشنهادی «اولیور لتوین» که به متمم لتوین شهرت یافته است را تصوب کرد تا دولت بوریس جانسون با مانع تازه‌ای برای نهایی کردن برگزیت مواجه شود.

با وجود تصویب این متمم، بوریس جانسون در اظهاراتی جنجالی اعلام کرده است که حاضر به ارسال نامه تعویق برگزیت به اتحادیه اروپا نیست.

انگلیس و اتحادیه اروپا پس از مذاکراتی طولانی بر سر شرایط برگزیت بالاخره روز چهارشنبه به یک توافق در این زمینه دست یافتند و این توافق روز پنج‌شنبه در شورای اروپا نیز مورد موافقت سران اتحادیه اروپا قرار گرفت.

اما اینک با توجه به تصویب متمم جدید در پارلمان انگلیس مشخص نیست که آیا برگزیت بالاخره در روز 31 اکتبر به سرانجام خواهد رسید یا اینکه باز هم اتفاقات تازه‌ای درباره خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در راه خواهد بود.

انتهای پیام

http://dana.ir/1530898
ارسال نظر
نظرات