شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 11:41 منتشر شده در مورخ: 1398/07/28 شناسه خبر: 1531042
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی کرمانشاه مطرح کرد:
وقوع ۶۱ مورد حریق در عرصه‌های منابع طبیعی کرمانشاه
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی استان کرمانشاه از وقوع ۶۱ مورد حریق در عرصه‌های منابع طبیعی در این استان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی صفا کرمی در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز در خصوص میزان حریق های رخ داده در عرصه های منابع طبیعی استان کرمانشاه طی امسال اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون ۶۱ مورد حریق در عرصه منابع طبیعی استان رخ داده است.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی استان کرمانشاه مساحت حریق های رخ داده را ۱۶۴ هکتار عنوان کرد و افزود: از ۶۱ فقره حریق مذکور ۷ فقره مربوط به جنگل با مساحت ۱۶ هکتار بوده است.

این مسئول ۲۵ فقره از حریق های مذکور به مساحت ۶۶ هکتار را مربوط به مرتع مشجر دانست و ادامه داد: ۲۹ فقره نیز  با مساحت ۸۲ هکتار نیز مربوط به حریق های رخ داده در مراتع است.

وی اشاره ای نیز به اقدامات پیشگیرانه و مقابله ای اداره کل منابع طبیعی استان کرمانشاه در این زمینه داشت و گفت: اولویت اصلی ما حفظ و حراست از عرصه های جنگلی به ویژه جنگل های طبیعی استان است، که هم از نظر احیا و هم از نظر مراقبت بسیار دشوارتر و پر اهمیت تر هستند.

کرمی افزود: در راستای حفاظت از جنگل ها با بررسی دقیق، ارزیابی و پایش آتش سوزی های گذشته ۱۱۰ منطقه بحرانی حریق در سطح جنگل های استان شناسایی شد و عمده اقدامات پیشگیرانه و اطفای حریق در این زمینه انجام شده است.

بکارگیری ۲۴۰ دیده بان در مناطق بحرانی استان /۹۸ درصد حریق ها بر اثر عوامل انسانی است

وی، به کارگیری دیده بان ها در سطح مناطق بحرانی مذکور را از جمله اقدامات انجام شده در این زمینه برشمرد و گفت: ۲۴۰ دیده بان در این زمینه بکارگیری شدند.

این مسئول تعداد حریق های رخ داده در مناطق جنگلی استان کرمانشاه طی سال گذشته را ۹ فقره به مساحت ۲۴ هکتار عنوان و تصریح کرد: براین اساس حریق های رخ داده در مناطق جنگلی استان طی امسال، نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر تعداد ۳۰ درصد و از نظر مساحت ۳۳ درصد کاهش یافته است.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی استان کرمانشاه در خصوص میانگین زمان اطفای حریق نیز گفت: امسال با توجه به پیش بینی و اقداماتی که در حوزه تجهیزات و نیروها انجام دادیم، هیچ حریقی نداشتیم که نیروها سریع در محل حاضر نبوده و کمتر از ۵ ساعت نسبت به اطفای آن اقدام نکرده باشند.

این مسئول گفت: البته حریق های نیز بوده که در اثر شیب تند مسیر مجدد حریق شعله ور شده و زمان طولانی تری برای اطفای آن صرف شده است اما در مجموع حریق ها در میانگین زمانی ۳ ساعت اطفا شده اند.

وی عمده عامل حریق های رخ  داده را عوامل انسانی دانست و گفت: حدود ۹۸ درصد از حریق ها در اثر عوامل انسانی بوده است. تنها ۴ مورد از حریق های امسال در اثر رعد و بق و عوامل طبیعی بوده و در سایر موراد عوامل انسانی دخیل بوده است.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1531042
ارسال نظر
نظرات