شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 11:28 منتشر شده در مورخ: 1398/07/28 شناسه خبر: 1531047
رئیس کمیسیون عمران شورای کرج:
لایحه شهرداری کرج درباره حق جلسه 5 میلیون تومانی تصویب نشده است/ کمیسیون بودجه، عدم افزایش این رقم را در نظر دارد/ قیمت اصولی زیر 2 میلیون است
مهدی حاجی قاسمی گفت: بر اساس بحثی که در کمیسیون بودجه شد اعلام کردیم مبلغ حق جلسه کمیسیون ماده 100 را افزایش ندهیم زیرا قیمت اصولی برای ماهیانه 4 جلسه، یک میلیون و 800 هزار تومان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رئیس کمیسیون عمران شورای شهر کرج درباره جزئیات ماجرای حق جلسه 5 میلیون تومانی برای کمیسیون ماده 100، به خبرنگار تیتریک، گفت: لایحه ای شهرداری کرج به شورا تقدیم کرده بود که حق الزحمه کمیسیون ماده 100 افزایش یابد و البته تا کنون افزایشی پیدا نکرده است. 

مهدی حاجی قاسمی افزود: هر کمیسیون شامل 3 نفر اعم از نماینده دادگستری، نماینده وزارت کشور و نماینده شورای شهر است، شنیده بودم برخی حق الزحمه اعضای شورا را خطاب قرار داده بودند در حالی که 7 نفر بیشتر از اعضای شورا در کمیسیون ها حضور ندارند. 
 
وی با اشاره به اینکه شهرداری کرج در لایحه خود مبلغ 5 میلیون تومان را برای افزایش حق الجلسه پیشنهاد داده بود، اظهار داشت: همچنین ماده کمیسیون بررسی و اعلام شده بود با توجه به تعداد پرونده ها برای 6 ماه نخست سال پاداشی در نظر گرفته شود. 
 
حاجی قاسمی تصریح کرد: این موضوع در آخرین جلسه شورا رای موافق و مخالف را کسب نکرد و مقرر شد درباره این لایحه مذکور تصمیم گیری مجدد صورت گیرد زیرا موافقین و مخالفین در این باره صرفا صحبت کرده اند و تا کنون نیز مصوب نشده است.
 
وی همچنین درباره جزئیات پاداش کمیسیون گفت: بر اساس بحثی که در کمیسیون بودجه شد اعلام کردیم این مبلغ را افزایش ندهیم زیرا قیمت اصولی برای ماهیانه 4 جلسه (هر جلسه 300 الی 400 هزار تومان)، مبلغ تعیین شدهِ ی یک میلیون و 800 هزار تومان است.
 
قاسمی با اشاره به اینکه در اواخر شورای چهارم به 2 میلیون و 600 هزار تومان رسیده بود، ادامه داد: با آغاز به کار دوره پنجم دیوان عدالت اداری این رقم را ابطال کرده و سقف آن را بر اساس ساعت کاری روی 2 میلیون تومان تعیین کرده بود که با کسورات به 1 میلیون و 800 هزار تومان می رسید. 
 
وی گفت: البته 500 الی 600 میلیارد تومان درامدِ شهرداری بر اساس تخلفاتی است که اعضای کمیسیون ماده 100 با امضاهای خود رقم می زنند، اعضا تعهدی را پذیرفته و مسئولیت آن را نیز قبول می کنند، البته بنده نیز به واسطه سختی شرایط کمیسیون، حاضر نشدم عضویت در آن را بپذیرم. 
 
قاسمی در خاتمه با اشاره به اینکه  اعضای کمیسیون ماده 100 هر هفته 60 الی 70 پرونده را بررسی می کنند، خاطر نشان داشت: لایحه شهرداری صرفا در حد بررسی بوده و تائید نشده است.   

انتهای پیام/

http://dana.ir/1531047
ارسال نظر
نظرات