شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 13:18 منتشر شده در مورخ: 1398/07/28 شناسه خبر: 1531083
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی خبر داد؛
اخاذی از دختر جوان با تهدید انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: فرد شیادی که با تهدید انتشار تصاویر خانم جوانی در فضای مجازی اقدام به کلاهبرداری ۱۰۰ میلیون ریالی از این خانم جوان کرده بود، در تحقیقات کارشناسان پلیس فتا استان شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سرهنگ"احسان آنقی"رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ گفت: در پی شکایت خانمی مبنی بر اخاذی از وی در فضای مجازی توسط فردی ناشناس و تهدید به انتشار تصاویر و هتک هیثیت در شبکه های اجتماعی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات اولیه کارشناسان پلیس فتا مشخص شد فرد کلاهبردار با تهدید شاکی به انتشار تصاویر شخصی اش در فضای مجازی اقدام به اخاذی ۱۰۰ میلیون ریالی از این خانم کرده است.

این مقام انتظامی اظهار داشت: در ادامه تحقیقات پلیس، فرد کلاهبردار در یکی از استان های مرزی کشور شناسایی و با دستور مقام قضائی دستگیر و به اراک منتقل شد.

آنقی بیان داشت: متهم در بازجویی های پلیس اذعان کرد که مدتی پیش در یکی از شبکه های اجتماعی با شاکی رابطه دوستی داشته و از همان موقع تعدادی عکس و فیلم از وی تهیه کرده که بعد از بهم خوردن رابطه و عدم تمایل شاکی به ادامه رابطه دوستی، اقدام به تهدید و اخاذی از وی کرده است.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان با اشاره به اینکه فرد کلاهبردار در چندین مرحله ۱۰۰ میلیون ریال از شاکی اخاذی کرده بود، افزود: متهم با تکمیل تحقیقات پلیس برای برخورد قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

آنقی با اشاره به اینکه توهین و هتک حیثیت در فضای مجازی جرم است گفت: در فضای مجازی توهین به افراد از شایع‌ترین جرایم بوده که مطابق قانون، دارای مجازات است و در صورت شکایت، پیگیری قضائی آن امکان‌پذیر خواهد بود.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی به کاربران فضای مجازی توصیه کرد: به هیچ وجه به پیام های ناشناسی که از شبکه های اجتماعی در محیط سایبری دریافت می کنند توجه نکرده و پاسخ آنها را ندهند و در صورت بروز مزاحمت از در فضای مجازی سریعاً موضوع را با خانواده خود مطرح و به پلیس گزارش کنند.

وی خاطر نشان کرد: هموطنان عزیز در صورت نیاز به مشاوره یا ارائه گزارش موارد مشکوک می‌توانند با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir با کارشناسان این پلیس در ارتباط باشند.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1531083
ارسال نظر
نظرات