شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 15:04 منتشر شده در مورخ: 1398/07/28 شناسه خبر: 1531134
شهرها در اسارت مدیریت تقلیدی؛
«روز اراک»؛ تجلی فرهنگ ایرانی اسلامی یا مدیریت تقلیدی/ سهم ناچیز شهر از فرهنگ و سبک زندگی گذشتگان
امید است که روز اراک، که قدمی مثبت در مسیر مدیریت فرهنگی شهر است، منجر به حفظ تاریخ و فرهنگ اصیل این شهر باشد و محصور در نام ها نماند و شهر را از مدیریت تقلیدی نجات دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ سال گذشته بود که شورای اسلامی کلانشهر اراک پس از برگزاری جلسات متعدد روز ۲۸ مهر ماه را به عنوان روز ملی اراک انتخاب و نام گذاری کردند. این روز که در تاریخ با عنوان روز صدارت امیر کبیر شناخته می شود نه تنها از نظر شخصیتی بلکه از نظر فرهنگی و تاریخی نیز برای شهر اراک که می توان گفت مبدا زندگانی امیر کبیر بوده، قابل اهمیت و توجه است.

در نگاه اول این اقدام شورای شهر و نام گذاری یک روز آن هم روزی که مرتبط با یک شخصیت بزرگ تاریخی است، حرکت قابل تقدیری است و می توان این کار را به عنوان قدمی فرهنگی و یا به عبارتی ایجاد زمینه ای فرهنگی برای مدیریت و برنامه ریزی فرهنگی شهر دانست.

اما نکته ای که باید در این خصوص به آن توجه شود این است که نباید این نام گذاری ها مانند بسیاری از دیگر اقدامات ملی و استانی تبدیل به یک حرکت روتین و گزارش محور شود. نکته ای که همیشه مسئولین امر نیز قبل از انجام فعالیت مورد نظر به آن اشاره