شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 16:54 منتشر شده در مورخ: 1398/07/28 شناسه خبر: 1531159
استاندار گلستان مطرح کرد؛
بدهی 150 میلیارد تومانی شهردارهای گلستان به کتابخانه ها/تنها 5 درصد گلستانی ها به کتابخانه مراجعه می کنند
استاندار گلستان با اشاره به قانون اختصاص نیم درصد از درآمدهای شهرداری ها به کتابخانه ها گفت: نزدیک به 200 میلیارد تومان باید به حساب کتابخانه ها واریز شود که تا کنون 500 میلیون تومان پرداخت شده و مابقی نیز هرچه سریعتر تعیین تکلیف شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به  نقل از گلستان ما؛ هادی حق شناس امروز در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان که با حضور غراوی نماینده مردم شرق استان برگزار شد، با گرامیداشت اربعین حسینی اظهار کرد: فلسفه قیام اباعبدالله علیه السلام آزادگی و زیر بار زور نرفتن بود.

وی افزود: مشکلات سخت افزاری کتابخانه ها دیر و یا زود مرتفع می شود اما باید مشکلات نرم افزاری کتابخوانی را با راهکارهای مناسب حل کنیم.

استاندار گلستان ادامه داد: در حال حاضرحدود 80 کتابخانه عمومی در سطح استان دایر است که بطور متوسط تنها 5 درصد خانواده ها به آنها مراجعه می کنند.

حق شناس با اشاره به قانون اختصاص نیم درصد از درآمدهای شهرداری ها به کتابخانه ها گفت: نزدیک به 200 میلیارد تومان باید به حساب کتابخانه ها واریز شود که تا کنون 500 میلیون تومان پرداخت شده و مابقی نیز هرچه سریعتر تعیین تکلیف شود.

استاندار گلستان یادآور شد: راه رشد کتابخوانی ازطریق مدارس و دانشگاه ها می گذرد و می توان با روش های تشویقی موجب افزایش توجه دانش آموزان و دانشجویان به کتابخوانی شد.

گفتنی است؛ در حال حاضر 29 شهر استان دارای کتابخانه هستند و همچنین 30 درصد مدارس استان از کتابخانه مستقل و کلاسی برخوردارند.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1531159
ارسال نظر
نظرات